FANDOM


636252733510786769

Zombie

Gdy Beek umarł, rzuciliśmy na jego trupa ożywienie umarłego na jego ciało. Przez jakiś czas było to zabawne, ale zombie zaczął okropnie cuchnąć, więc oblaliśmy go olejem i podpaliliśmy. Beek uznałby to za nad wyraz śmieszne.

- Fonkin Hoodypeak o przyjaźni

...uhhhnnsss...

- Bezimienny zombie

Zombie to ciała zmarłych ożywione mocą mrocznej i niebezpiecznej magii. Należą do nieumarłych. Są to bezmyślne automaty, które bez strachu i wahania wypełniają wszystkie rozkazy twórcy. Zombie nie wyglądają najmilej. Ciała zwykle wydobyte są z grobów - na wpół rozłożone, częściowo pożarte przez robaki, ubrane w zniszczone szaty, w jakich zmarłego pogrzebano. Otacza je na dodatek ciężki, obrzydliwy odór śmierci. Ich ruchy są bardzo niezgrabne. Ponieważ zombie pozbawione są inteligencji, muszą otrzymywać możliwie najprostsze instrukcje, na przykład: "Zabij każdego, kto wejdzie do tej komnaty". Zombie uderzają przeciwników pięściami z nadnaturalną siłą. Poruszają się bardzo wolno, więc doświadczeni poszukiwacze przygód nie powinni mieć z nimi większych kłopotów.

Lord zombieEdytuj

Lordowie zombie to istoty powstałe wskutek komplikacji podczas rzucania czaru wskrzeszenia. Mają wygląd podobny do tego za życia, za wyjątkiem trupio bladej skóry i cuchnącego rozkładem ciała, w którym z wolna postępują procesy gnilne. Istoty te zachowują swą inteligencję, dodatkowo mają możliwość komunikacji z nieumarłymi oraz zmarłymi. W walce korzystają ze zwiększonej siły, ponadto towarzyszący im straszny odór wywołuje u przeciwnika torsje, czasem zarażając go też przenoszona przez lorda zombie chorobą.

Lord zombie może wydawać polecenia wszystkim otaczającym go zwykłym zombie oraz korzystać z jego zmysłów do obserwacji otoczenia, pod warunkiem że niej est oddalony dalej niż półtora kilometra. Dysponuje też magiczną mocą animacji martwych, której może używać też na żywych istotach, przemieniając je w zombie.

Lordowie zombie zamieszkują stare cmentarzyska i pobojowiska - miejsca obfite w ciała do animacji. Zazwyczaj skupiają się na tworzeniu sobie armii nieumarłych poddanych.

Morski zombieEdytuj

Morscy zombie to ożywione zwłoki humanoidów, którzy zginęli na morzu. Są podobni do lądowych zombie, jednak posiadają wolną wolę. Jak głoszą plotki, zostali stworzeni z woli bóstwa śmierci Nerulla.

morscy zombie mają postać zwłok topielca. Ich ciała są nabrzmiałe i odbarwione, oczodoły puste, a język wywieszony z poczerniałych ust. Otacza ich odrażający smród rozkładu wywołujący u żywych istot mdłości. Na lądzie istoty te poruszają się niezdarnie, jednak w wodzie są szybkimi pływakami.

Morscy zombie nienawidzą żyjących, których atakują przy każdej okazji. Wykazują się przy tym dużym sprytem, na przykład udając rozbitków i zwabiając statki na podwodne skały. Często tez podpływają w nocy do zakotwiczonych statków i grupami wchodzą na pokład, wyrzynając śpiącą załogę. Zwykle posługują się typową marynarską bronią - sztyletami, krótkimi mieczami, hakami, maczugami i innymi. Każda zadana przez nie rana może łatwo zostać zakażona gnilnymi płynami zombie. Wielu morskich zombie za życia było kapłanami bogów śmierci. Jako nieumarli zachowują zdolność rzucania niektórych czarów.

Morscy zombie przebywają w luźno zorganizowanych stadach, które łączy jedynie nienawiść do wszelkiego życia. Między sobą porozumiewają się telepatycznie. Nie mają potrzeby jedzenia, choć nieraz odgryzają i przeżuwają kawałki ciał swych ofiar (zapewne w celu wzbudzenia strachu). Pod wodą często zamieszkują osiadłe na dnie wraki statków. Na ląd wychodzą rzadko, a dalej niż na kilkadziesiąt metrów od brzegu oddalają się tylko podczas gęstej mgły.

Zombie z mgiełEdytuj

Zombie jujuEdytuj

Zombie nekrokarnumEdytuj

Zombie nekrokarnum jest zwłokami ożywionymi wykręconą formą energii dusz znaną jako nekrokarnum. Chociaż fizycznie przypomina tradycyjne zombie, zombie nekrokarnum jest okrutne, przebiegłe i porażająco szybkie.

Zombie z MozołuEdytuj

Nazywany częściej ponurodnym, to powiązany z lodem, zamrożony zombie, którego okazy pojawiły się po raz pierwszy w mieście Mozół (od którego wzięły nazwę i język, którym się posługują). Zabijają swe ofiary, wysysając z nich ciepło za pomocą magicznej aury.

Myślący zombieEdytuj

Ds-logo Ten fragment dotyczy świata Dark Sun 3 ed.
Myślący zombie jest to standardowy zombie, który posiada samoświadomość, wolną wolę i umiejętność myślenia. Powstać mogą wtedy, kiedy zmarły ma istotną, niedokończoną misję. Tak długo, jak mózg nie rozpadnie zupełnie, tak długo zachowuje świadomość. Nieśmierć nie wpływa ani na inteligencję ani na mądrość. Po wykonaniu zadania umiera ostatecznie.

Zobacz teżEdytuj

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.