FANDOM


Zielony szlam (ang. green slime) to jeden z gatunków ogromnych, drapieżnych śluzów, spotykanych w podziemiach. Jego wyjątkowo odrażające, jasnozielone, lepkie i wilgotne cielsko występuje w ciemnych jaskiniach, korytarzach, rosnąc zarówno na podłodze, ścianach jak i sklepieniach.

Niezdolny do ataku jako takiego, jeśli poluje, zielony szlam czatuje na suficie, łowiąc wibracje i opadając znienacka na istoty przechodzące poniżej. Ofiara, do które się przyczepi, jest w ciągu kilku minut transformowana w zielony szlam. Silnie żrące enzymy tej istoty bardzo szybko rozpuszczają metal, a nieco wolniej- drewno. Jedynym ratunkiem dla zaatakowanego jest bardzo szybkie zdrapanie, wycięcie, wypalenie lub zamrożenie fragmentu ciała. Inne ataki więcej szkody przyniosą ofierze niż napastnikowi.

Zielony szlam nienawidzi światła słonecznego, które szybko wysusza go i zabija. Bytuje wyłącznie w zaciemnionych miejscach, w punktach dogodnych do ataków z zaskoczenia. Zwykle spotykany pojedynczo, jednak istnieją doniesienia o całych koloniach tych organizmów. Choć jest zaciekle niszczony przez wszystkie istoty, zdające sobie sprawę z jego istnienia, jego zarodniki mają irytującą właściwość odtwarzania się nawet po wyjątkowo starannym oczyszczeniu, wypaleniu bądź wymrożeniu uprzedniego terytorium bytowania.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.