FANDOM


(Dodano nową stronę „Reputacja rycerskiego Zakonu Szmaragdowego Pazura przeszła z jednego ekstremum do innego. Gdy został założony, zakon był uznawany za ostateczne wyrażenie Karrnath...”)
 
Linia 1: Linia 1:
Reputacja rycerskiego Zakonu Szmaragdowego Pazura przeszła z jednego ekstremum do innego. Gdy został założony, zakon był uznawany za ostateczne wyrażenie Karrnathyjskiego patriotyzmu. Dziś został wyjęty spod prawa i jest postrzegany jako organizacja terrorystyczna pracująca w różnych sprawach to legitymizować rząd narodu. Sekretna prawda za początkiem zakonu i złem któremu służy jest przerażająca. Z powierzchni, zakon Szmaragdowego Pazura wydaje się zawierać niewielka liczbę fanatyków oddanych wojskowej wyższości [[Karrnath]] które nie chce ich oddania. W rzeczywistości, zakon nie ma interesu w promowaniu lub budowaniu Karrnath. Jego prawdziwym władcą, ukrytym dla wszystkich poza najlepszymi przywódcami w organizacji, jest [[Vol]], samozwańcza Królowa Umarłych. Ta pozornie niewielka grupa jest niczym lodowiec; czubek który wystaje ponad powierzchnię jest niczym do góry lodu ukrytej pod falami. Zakon wspiera rozległa sieć której macki przemierzają wszystkie poziomy Khorvairiańskiego społeczeństwa. Posiada oczy i uszy w salach rządu, kościołach, domach smoczych znamion i prywatnych instytucjach. Niektórzy z jego agentów nigdy nie ujawniają swojej prawdziwej natury; inni pojawiają się dumnie w rycerskim odzieniu zakonu. Vol używa Zakonu Szmaragdowego Pazura by wzbudzać strach i grozę, by rzucać podejrzenia na działania Karrnath i jego przywódców, by wywoływać niepokój i by wykonywać misje wojskowe które wykraczają poza zdolności jej wyznawców w [[Krew|Krwi Vol]]. Rycerze zakonu poszukują reliktów i artefaktów potężnej magii, i nie są ponad kradzieżą magicznych badań od czarodziejów i konstruktorów by wytworzyć nowe magiczne bronie dla zakonu lub dla Vol. Odzienie noszone przez rycerzy zakonu obejmuje charakterystyczny hełm z połową przedniej płytki twarzowej, tabard z insygnium pazura na kolczudze i potężny cep.
+
Reputacja rycerskiego Zakonu Szmaragdowego Pazura przeszła z jednego ekstremum do innego. Gdy został założony, zakon był uznawany za ostateczne wyrażenie Karrnathyjskiego patriotyzmu. Dziś został wyjęty spod prawa i jest postrzegany jako organizacja terrorystyczna pracująca w różnych sprawach by legitymizować rząd narodu. Sekretna prawda za początkiem zakonu i złem któremu służy jest przerażająca. Z powierzchni, zakon Szmaragdowego Pazura wydaje się zawierać niewielka liczbę fanatyków oddanych wojskowej wyższości [[Karrnath]] które nie chce ich oddania. W rzeczywistości, zakon nie ma interesu w promowaniu lub budowaniu Karrnath. Jego prawdziwym władcą, ukrytym dla wszystkich poza najlepszymi przywódcami w organizacji, jest [[Vol]], samozwańcza Królowa Umarłych. Ta pozornie niewielka grupa jest niczym lodowiec; czubek który wystaje ponad powierzchnię jest niczym do góry lodu ukrytej pod falami. Zakon wspiera rozległa sieć której macki przemierzają wszystkie poziomy Khorvairiańskiego społeczeństwa. Posiada oczy i uszy w salach rządu, kościołach, domach smoczych znamion i prywatnych instytucjach. Niektórzy z jego agentów nigdy nie ujawniają swojej prawdziwej natury; inni pojawiają się dumnie w rycerskim odzieniu zakonu. Vol używa Zakonu Szmaragdowego Pazura by wzbudzać strach i grozę, by rzucać podejrzenia na działania Karrnath i jego przywódców, by wywoływać niepokój i by wykonywać misje wojskowe które wykraczają poza zdolności jej wyznawców w [[Krew Vol|Krwi Vol]]. Rycerze zakonu poszukują reliktów i artefaktów potężnej magii, i nie są ponad kradzieżą magicznych badań od czarodziejów i konstruktorów by wytworzyć nowe magiczne bronie dla zakonu lub dla Vol. Odzienie noszone przez rycerzy zakonu obejmuje charakterystyczny hełm z połową przedniej płytki twarzowej, tabard z insygnium pazura na kolczudze i potężny cep.
   
 
==Źródła==
 
==Źródła==

Wersja z 17:33, gru 19, 2019

Reputacja rycerskiego Zakonu Szmaragdowego Pazura przeszła z jednego ekstremum do innego. Gdy został założony, zakon był uznawany za ostateczne wyrażenie Karrnathyjskiego patriotyzmu. Dziś został wyjęty spod prawa i jest postrzegany jako organizacja terrorystyczna pracująca w różnych sprawach by legitymizować rząd narodu. Sekretna prawda za początkiem zakonu i złem któremu służy jest przerażająca. Z powierzchni, zakon Szmaragdowego Pazura wydaje się zawierać niewielka liczbę fanatyków oddanych wojskowej wyższości Karrnath które nie chce ich oddania. W rzeczywistości, zakon nie ma interesu w promowaniu lub budowaniu Karrnath. Jego prawdziwym władcą, ukrytym dla wszystkich poza najlepszymi przywódcami w organizacji, jest Vol, samozwańcza Królowa Umarłych. Ta pozornie niewielka grupa jest niczym lodowiec; czubek który wystaje ponad powierzchnię jest niczym do góry lodu ukrytej pod falami. Zakon wspiera rozległa sieć której macki przemierzają wszystkie poziomy Khorvairiańskiego społeczeństwa. Posiada oczy i uszy w salach rządu, kościołach, domach smoczych znamion i prywatnych instytucjach. Niektórzy z jego agentów nigdy nie ujawniają swojej prawdziwej natury; inni pojawiają się dumnie w rycerskim odzieniu zakonu. Vol używa Zakonu Szmaragdowego Pazura by wzbudzać strach i grozę, by rzucać podejrzenia na działania Karrnath i jego przywódców, by wywoływać niepokój i by wykonywać misje wojskowe które wykraczają poza zdolności jej wyznawców w Krwi Vol. Rycerze zakonu poszukują reliktów i artefaktów potężnej magii, i nie są ponad kradzieżą magicznych badań od czarodziejów i konstruktorów by wytworzyć nowe magiczne bronie dla zakonu lub dla Vol. Odzienie noszone przez rycerzy zakonu obejmuje charakterystyczny hełm z połową przedniej płytki twarzowej, tabard z insygnium pazura na kolczudze i potężny cep.

Źródła

  • Eberron Campaign Setting
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.