FANDOM


Monster Manual 5e - Displacer Beast - p81

Złudna bestia w piątej edycji D&D

Złudnabestia

Złudna bestia

Złudne bestie, znane również jako dirlagrauny to kotowate istoty o wyglądzie dziwacznej, sześcionogiej, wychudzonej fioletowej pantery, z dwoma mackami na plecach. Macki są pokryte ostrymi, rogowymi krawędziami, zdolnymi do zadawania straszliwych ran. Oczy bestii płoną intensywnym, zielonym blaskiem, który utrzymuje się nawet po ich śmierci. Nazwa złudnej bestii pochodzi od magicznej zdolności tego stworzenia do rozmycia konturów swojego ciała przez co wyjątkowo trudno je trafić. Złudne bestie są agresywnymi drapieżnikami, nienawidzącymi wszelkich form życia, szczególną niechęć żywią jednak do Migopsów (podejrzewa się, że ma to związek z ponadnaturalnymi umiejętnościami obu ras). Zwykle polują w żądnych krwi sforach, zostawiając za sobą tylko trupy i zgliszcza. Zaciekle bronią swego terytorium, nigdy jednak nie walcząc między sobą. Stado złudnych bestii jest w stanie zagrozić nawet znacznie potężniejszej, samotnej istocie.

Złudne bestie odbywają gody jesienią, a poród odbywa się wiosną. Para rodziców opuszcza stado i osiada w ustronnej jaskini, przez cztery miesiące wychowując młode, które po porodzie mają wielkość kotów domowych i nie posiadają macek. Kiedy ich zdolności rozmycia są w pełni rozwinięte, jeszcze przez dwa miesiące uczą się pod okiem rodziców sztuki polowania. Następnie rodzina rozpada się i każda z młodych i starych bestii rusza swoją drogą w poszukiwaniu sfory, do której mogłyby się przyłączyć. Kiedy wychowują młode, bestie bardzo czujnie pilnują swego leża. Jedno z rodziców zawsze zostaje z młodymi, drugie natomiast poluje i przynosi pożywienie dla pozostałych.

Złudne bestie nie mają wielu naturalnych wrogów. Obawiać się mogą tylko trolli i gigantów. Ich skóry są cenionym komponentem alchemicznym a oczy stanowią popularny wśród złodziei amulet, chroniący ponoć przed wykryciem.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.