Yamah

Yamah podróżują poprzez plany krzewiąc idee wolności i sprawiedliwości, wykorzystując swoje unikalne talenty aby okradać złoczyńców z ich magii i przekuwać ją na broń dobra. Nie mają współczucia dla każdego, kto używa magii do złych lub okrutnych celów, w szczególności dla nekromantów i stworzeń łapiących dusze lub wypaczających życie. Choć yamahy często przywdziewają surowe oblicze to jednak cieszą je beztroskie figle i wesołe żarty jeśli mają okazję ich doświadczyć.

Skóra tych niebian jest całkowicie niebieska lecz pokrywają ją liczne rysunki. Białe znaki znajdujące się na całym ciele istoty nie są tatuażami, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka, ale naturalnymi znamionami, o indywidualnym wzorze dla każdego osobnika. Z pleców yamahów wyrastają duże, motyle skrzydła dzięki którym mogą one latać z dużą szybkością i zwinnością. Ich włosy zawsze są całkowicie czarne i błyszczą niczym rozgwieżdżone niebo. Przeciętny mają około 180 cm wzrostu i ważą trochę ponad 65 kg.

Legendy krążące wśród kultów Doskonałości mówią o tym, że niekiedy yamahy towarzyszą dobrym czaromiotom na krucjatach przeciw nieziemskim czartom, choć każda taka historia kończy się tym, że yamah odlatuje tajemniczo po wykonaniu zadania porzucając swojego śmiertelnego towarzysza.

Yamahy są bardzo spostrzegawcze i widzą bardzo dobrze zarówno w słabym świetle jak i kompletnych ciemnościach. Ich fenomenalny wzrok jest tak dobry, że w każdej chwili dostrzegają one otaczającą ich magię jak i rzeczy naznaczone złem. Dysponują one kilkoma zdolnościami czaropodobnymi, których mogą używać kilka razy. Każda broń rzucona przez te istoty zachowuje się jakby była nasączona magią powracania, dzięki czemu po chwili wraca do dłoni rzucającego, dlatego też zazwyczaj dzierżą one gwiezdne sztylety. Najbardziej rozpoznawalną zdolnością yamah jest umiejętność do kradzieży czyjejś magii poprzez dotyk i "zwróceniu" jej w postaci pocisku czystej mocy raniącym przeciwników. Istota której ukradziono magię odczuwa to tak, jakby potraktowano ją czarem rozproszenia magii. 

Źródło[edytuj | edytuj kod]

  • Pathfinder Campaign Setting: Magnimar, City of Monuments
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.