FANDOM


(Wycofanie wersji 10091 utworzonej przez Merlin wszech (dyskusja))
 
Linia 1: Linia 1:
'''Magia klejnotów''' to spotykany w [[Faerun]]ie rodzaj magii, polegający na wplataniu czarów w kamienie szlachetne. By zakląć kamień jest wymagany oczywiście odpowiedni materiał, a także określenie warunków w jakich aktywować ma się dany czar. Do niedawna magia klejnotów nie była prawie praktykowana, lecz niedawno ponownie zyskała popularność.
+
'''Wysoka magia elfów''' to spotykany w [[Faerun]]ie niezwykle potężny rodzaj magii praktykowany wyłącznie przez najstarszych i najpotężniejszych [[elf]]ich magów, pozwala on rzucać wiele niszczycielskich i pomocnych czarów epickich, jednocześnie zaburza jednak działanie splotu.
  +
Powszechnie uważa się, że prośba o naukę tej dziedziny oznacza niegotowość do jej poznania, z tego też powodu wiedza o niej zanika.
  +
 
==Źródła==
 
==Źródła==
 
*[[Magia Faerunu]]
 
*[[Magia Faerunu]]

Aktualna wersja na dzień 12:14, sty 23, 2010

Wysoka magia elfów to spotykany w Faerunie niezwykle potężny rodzaj magii praktykowany wyłącznie przez najstarszych i najpotężniejszych elfich magów, pozwala on rzucać wiele niszczycielskich i pomocnych czarów epickich, jednocześnie zaburza jednak działanie splotu. Powszechnie uważa się, że prośba o naukę tej dziedziny oznacza niegotowość do jej poznania, z tego też powodu wiedza o niej zanika.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.