Sferopedia
Advertisement

Wydmowy wiertlak rozrywa ofiary swoimi kłami

Wydmowy wiertlak (ang. Dunewinder) - ogromny robak nawiedzający piaszczyste pustynie. Jest to pozbawione inteligencji, magiczne zwierzę które żyje tylko pojedynczo.

"Przeogromny, kolczasty robak rzuca się z wydmy, kłapiąc paszczą. Jego cętkowana skóra ma czerwono-brązowe barwy."

Opis[]

Wydmowe wiertlaki są odległymi kuzynami remorhazów, jednak miast stref arktycznych, żyją w gorącym klimacie. Ich najbardziej rozpoznawalną cechą jest ich skakanie po wydmach, który pozwala im podróżować po wydmach z niezwykłą prędkością.

Długie, cętkowane ciało tej bestii może osiągnąć ponad dwanaście metrów długości i pokryte jest sztywnymi, ostrymi kolcami które wydzielają zielony jad. Owa szczecina pozwala wiertlakowi trzymać się ruchliwej powierzchni pustyni i wykonywać dewastujące ataki na każdą ofiarę którą potwór dostrzeże.

Jego paszcza nie jest tak szeroka jak stworzeń wężowych, zatem wydmowy wiertlak "ubija" swoją zdobycz przed pochłonięciem jej. Z reguły potwór ten siedzi w zasadzce, używając swej naturalnej kolorystyki by wtopić się w piasek. Atakuje znienacka, wyskakując z ukrycia i traktując ofiarę bronią oddechową (strumieniem ognia). Następnie owija się wokół niej i zaciska, by wbić weń swe trujące kolce.

Wydmowe wiertlaki odporne są na wszelkie (nawet magiczne) odwodnienia. W chwili zdechnięcia, jego ciało eksploduje (tak jak lodowy robal), rozsiewając na boki strzępy kolczastego ciała.

Zobacz także[]

Źródła[]

Advertisement