FANDOM


Abyss

Wojna Krwi

Blood war-5e

Wojna Krwi z Mordenkainen's Tome of Foes

Istnieje wiele teorii dlaczego jest zwana Wojna Krwi, lecz ja wierzę że to dlatego gałęzie Rzeki Styks działają niczym naczynia krwionośnie które cyrkulują konflikt po Planach Niższych.

- Mordenkainen

Wojna Krwi jest odwiecznym konfliktem pomiędzy biesami Planów Niższych. Tanar'ri są demonicznymi siłami Otchłani, złego planu chaosu. Reprezentujący równie złą, acz praworządną krainę Baator, Baatezu, to dominująca kasta diabłów. Neutralne złe Yugolothy grają po obu stronach, manipulując jedną przeciwko drugiej. Wojna Krwi szalała od Wieków Przed Wiekami, mrocznego czasu kiedy Plan Materialny nie wykształcił się całkowicie. Konflikt sięga całych planów rzeczywistości i wplątuje w siebie niemal nieskończoną liczbę biesów.

Dla wszystkich istot nie będących biesami Wojna Krwi to prawdziwe wybawienie - jedyna rzecz która powstrzymuje czarcie hordy od zwrócenia uwagi na inne plany. Na szczęście dla nich, choć każda ze stron odnosiła już małe zwycięstwa i porażki, żadna z nich nigdy nie zdołała uzyskać przewagi dającej nadzieję na zwycięstwo i ostateczne zmiażdżenie przeciwnika.

WynikEdytuj

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.