FANDOM


Vortex

Wir atakujący obieżysfera

Wir (ang. vortex) to istota związana z Planem Żywiołu Powietrza. Z pozoru są to nieduże trąby powietrzne, pyłowe cholerstwa wielkości niedużego dzbana. Gdyby jednak odrzeć tą istotę z wirującego powietrza i wstrzymać ruch, pozostanie sfera wielkości piłki tenisowej, koloru zmrożonej mgły. Tak wygląda prawdziwe ciało wiru.

Trudno powiedzieć, czy można uznać to za istotę żywą - nie ma żadnych widocznych organów ani narządów zmysłów i wykazuje tylko nieznaczne oznaki rozumu. Wiruje tylko, kręci się i wyje jak pustynny derwisz. Być może śni o niezmierzonych kurzawach pustynnych, a może jest tylko bezmyślną energią.

Wiry poruszają się bardzo niestabilnie, ciągle zmieniając kierunek i prędkość. Kiedy natrafiają na istoty żywe, powalają je albo porywają ze sobą. Ich siła jest tak wielka, że porwane stworzenia nie są w stanie uwolnić się bez pomocy z zewnątrz, chyba że zdołają uśmiercić jego esencję.

Nikt nie zna celu, w jakim istoty te opuszczają swój rodzinny plan, by w końcu ginąć w nieprzyjaznej przestrzeni. Nie wiadomo też jak pokonują barierę Eteru. Całe ich istnienie otoczone jest wielką zagadką. Pewne jest tylko to, że nie działają na nie zaklęcia przyzwania.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.