Wilk morski

Wilk morski

Wilk morski (ang. seawolf) to zmiennokształtny zdolny do przybierania postaci łączącej cechy wilka i foki. Sfory tych istot przemierzają morza, poszukując statków, które można by zaatakować. Zwierzęca (a raczej potworna) forma tej istoty ma długie na 2 metry ciało foki, wyposażone w wilczą głowę i szyję. W formie humanoidalnej wyglądają jak barczyści, bujnie owłosieni ludzie z małymi uszami. W postaci hybrydy wilki morskie są humanoidalnymi wilkami, wyposażonymi w kły, pazury i futro. Kiedy atakują statek, wilki morskie podpływają do niego w zwierzęcej postaci a następnie przechodzą w postać hybrydy, wspinają się na pokład i przy pomocy kłów oraz pazurów urządzają rzeź wśród załogi. Jeśli statek wygląda na dobrze broniony, zamiast abordażu wilki morskie wybijają dziury w kadłubie, po prostu zatapiając go.

Większość wilków morskich to dawni rybacy i marynarze, stąd przewaga wśród nich ludzkich mężczyzn. Żyją w sforach pełnych nienawiści do swoich dawnych pobratymców, przez co z lubością zabijają ich lub zarażają likantropią. W odróżnieniu od typowych likantropów, klątwa rozwija się przez kilka dni a transformacja następuje nocą, niezależnie od fazy księżyca. Nowo-powstały wilk morski wchodzi do wody i rozpoczyna poszukiwania swego stada.

Wilki morskie są nomadami, wędrującymi po chłodnych morzach. Nie budują domostw ani nie gromadzą skarbów. Podczas dnia śpią w jaskiniach, na plażach albo w napadniętych domach. Zaskoczeni, udają rozbitków i przy najbliższej okazji zabijają intruza, zabierając też jego odzienie. Potrafią spać też w wodzie, unosząc się na plecach na powierzchni oceanu. Jeśli jakiś statek nieopatrznie podpłynie zbyt blisko, również wtedy udają rozbitków aby dostać się na pokład i przejąc okręt.

Wilki morskie oddychają powietrzem. W zanurzeniu potrafią wytrwać bez szwanku do pół godziny. Nie są znane z uczuć rodzicielskich. Samica rodzi pojedyncze młode, które w dzień wygląda jak ludzkie niemowlę, w nocy natomiast jak mała foka. Dziecko jest od razu porzucane i musi radzić sobie samemu. Choć młode od razu potrafią pływać i radzą sobie z polowaniem na ryby, często wypuszczają się zbyt daleko w morze i toną, nie otrzymawszy pomocy. W rezultacie tylko jeden na dwadzieścia osiąga dorosłość. Potomstwo człowieka i wilka morskiego ma naturalny pociąg do morza, ale tylko jedno na cztery takie dzieci po osiągnięciu dorosłości przekształca się w wilka morskiego.

Dieta tych istot składa się ze skorupiaków, ryb, ptaków i ssaków morskich, ale nie gardzą też inteligentnymi istotami, które wpadną im w łapy. Czasem wyprawiają się pod ludzką postacią do miasta i napadają na jakąś knajpę w celu zdobycia napiwku i dziewek.

Wilki morskie wchodzą czasem w sojusze z innymi morskimi likantropami o złej naturze. Nienawidzą selkie, które są dla nich sojusznikami ludzi i często z miejsca je atakują. Osobowość tych istot po przemianie zmienia się. Z dawnej, ludzkiej pozostaje pokręcona, dzika i pełna złych intencji karykatura, o wyolbrzymionych złych cechach. Czasem powodowani podświadomą żądzą wracają do macierzystego portu, próbując nawet nawiązać kontakt z porzuconą rodziną, co rzadko kończy się dobrze.

Większe wilki morskie to potężniejsza odmiana tych istot, w zwierzęcej postaci mierząca sobie cztery do pięciu metrów długości i odporna na niemagiczną broń. Poza tym nie różnią się niczym od swoich mniejszych pobratymców.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.