Sferopedia
Advertisement

Wilk

Żyjące w watahach drapieżniki, okryte złą sławą z racji zażartości i sprytu. Wilki spotykane są w każdym klimacie. Ich futro przybiera kolor czarny, szary lub biały (dla żyjących w chłodnych klimatach) lub brązowo-rdzawy (dla żyjących w klimacie ciepłym). Mają silnie rozwinięte szczęki i ostre zęby, pokaźne ogony, duże, czujne uszy i oczy koloru złota lub bursztynu.

Wilki wiosną i latem polują samotnie, preferując mniejsze zwierzęta, natomiast jesienią i zimą całymi watahami zasadzają się na większe stworzenia. Zwykle stosują taktykę odwracania uwagi wroga - część sfory to właśnie czyni, podczas gdy reszta otacza ofiarę i atakuje ją z flanki. Zazwyczaj nie atakują humanoidów i walczą z nimi głównie w obronie własnej.

Wilki są zwierzętami społecznymi, żyjącymi w rodzinach. Każdej przewodzi para najsilniejszych wilków (samiec i samica alfa), które jako jedyne płodzą młode. Wilki preferują obszary, w których nie występują potężniejsze od nich drapieżniki, unikają też terenów zamieszkałych przez humanoidy.

Rodzaje[]

Złowieszczy wilk[]

Złowieszczy wilk to ogromny czarny lub szary wilk. Ma 2,40 metra długości i waży około 350 kilogramów. Jeśli to tylko możliwe, złowieszcze wilki atakują watahami, otaczając wroga i zachodząc go z flanki.

Legendarny wilk[]

Ten groźnie wyglądający wilk o białym, szarym lub czarnym futrze nie jest zwykle agresywny w stosunku do humanoidów, choć głód może skłonić go do ataku. Napotkany samotnie, legendarny wilk może walczyć lub się wycofać, by zwołać watahę. Gdy to tylko możliwe, legendarne wilki polują stadnie.

Zobacz też[]

Źródła[]

Advertisement