FANDOM


Witajcie w Wielkim Przytłaczającym Zagłębiu, klejnocie Planów Wewnętrznych. Jesteście teraz niewolnikami potężnej i łaskawej Khatun Zarafy Al'Yil Jin Zarainy, Królowej Okrytych Głębin, Papieża Diamentowej Katedry, Obrończyni Malachitowego Berła, i tak dalej, i tak dalej.

- Standardowe powitanie gargulczego seneszala

Wszystkie dao z Planu Żywiołu Ziemi mieszkają w Wielkim Przytłaczającym Zagłębiu (ang. The Great Dismal Delve), ogromnym podziemnym labiryncie o powierzchni większej, niż większość kontynentów Planu Materialnego. Wielkie Przytłaczające Zagłębie jest połączone do kieszonek wszelkiego rodzaju materiałów żywiołów, takoż Chan może wezwać sprzymierzone moce, bądź niezwykłe surowce w razie potrzeby. Populacja dao w grocie jest nieznana, tak jak liczba zniewolonych stworzeń, które nieprzerwanie pracują w tunelach i oczyszczają szkody od trzęsień planu.

Tunele i podziemne drogi Wielkiego Przytłaczającego Zagłębia wszelako prowadzą do Siedmiokrotnego Labiryntu i w większości zamieszkiwane są przez harujących niewolników dao. Ci którzy nie potrafią przekupić, wymusić czy wycwanić drogi przez nadzorców dao (a potrzeba wiele by zaimponować dao) traktowani są jako uciekli niewolnicy: są chwytani i skierowani do pracy. Tunelowi niewolnicy patrolują korytarze, zabijają robactwo, wykopują rudy i klejnoty, przewożą kamienie i gruz do wykorzystania jako wypełniacz gdzie indziej, ryją kolejne tunele, wzmacniają czy podpierają stare tunele i zamykają niepowołane tunele wykonane przez inne żywiołacze istoty (i wykorzystywane jako drogi ucieczki przez niewolników).

Jeśli podróżnikom powiedzie się przedostać przez zewnętrzne rubieże czynnego kopalnictwa i wykopów, mogą napotkać okiełznane regiony Zagłębia odległych rezydencji i posiadłości. Tutaj niewolnicy dao uprawiają żywność, a podróżnicy raportują zarówno o wyrastających klejnotach. Te ogrody klejnotów są dobrze ukryte, choć niewolnik mógłby zdradzić ich położenie obcym w zamian za jego wolność.

Okazałe pochody często zatłaczają pasaże Wielkiego Przytłaczającego Zagłębia pomiędzy szczelinowymi włościami szlachetnych dao oraz Dworu Chana, niosąc dobra i aranżując terminy handlowe i przysługi pomiędzy szlachetnymi domami. W czasach niepokoju, tuziny karawan, pochodów i patroli motają się poprzez Wielkie Przytłaczające Zagłębie, podczas gdy szlachetne dao, kupcy i kapitanowie próbują chronić swoje posiadłości, własności, kopalniane dyspensy, prawa handlowe i osobiste twierdze od naruszenia czy zniszczenia przez nieposłusznych niewolników i rywalizujących szlachciców czy kupców czy też obcych jak żywiołaki ziemi, pecze i inni.

Odpowiedź dao na zagrożenie zawsze pierwej zapewnia bezpieczeństwo swych własnych gospodarstw, a to skutkuje w kiepskiej koordynacji kiedy dao próbuje powstrzymać rebelie czy zapobiec inwazjom.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.