FANDOM


636252724191790008

Widmo

Widma (ang. Wraiths) to bezcieleśni nieumarli o złej naturze, zazwyczaj będący duchami osób potężnych za życia. Mają postać czarnych chmur dymu o ludzkim kształcie, z parą czerwonych oczu. Są groźnymi przeciwnikami z powodu posługiwania się lodowatym dotykiem działającym nawet na istoty odporne na zwykł chłód, oraz umiejętności wysysania z ofiar energii życiowej.

Widma są odporne na zwykłą broń, natomiast ostrzem srebrnym lub magicznym można je zranić. Nie przepadają za światłem słonecznym, w którym tracą swą moc i nie są w stanie walczyć. Zwykle atakują humanoidy, choć zwierzęta są wrażliwe na ich obecność i zazwyczaj wpadają w obecności widma w panikę. Widma są bardzo przebiegłymi przeciwnikami, nierzadko działają w grupach i starają się wciągnąć przeciwników w pułapkę. Humanoid zabity przez widmo sam przemienia się w tę formę nieumarłego.

Widma można spotkać w grobowcach, sarkofagach i innych miejscach pochówku wpływowych osób. Choć posiadają inteligencję, nie są zainteresowane kontaktem ze śmiertelnikami, a jedynie zabijaniem ich.

Widmo kuliEdytuj

Gdy w strefie silnej energii negatywnej natrafią na siebie, cztery lub więcej widm - łączą się w większą istotę, zwaną widmem kuli.

Widmo kuźniEdytuj

Widmo inkarnumEdytuj

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.