FANDOM


Władcy Zwierząt (ang. Animal Lords) to pseudobóstwa zamieszkujące Ziemie Bestii. Kiedy zwierzęta po śmierci trafiają jako oczekujący na ten plan, toczą beztroskie życie na jednej odpowiadającej im z trzech warstw. W krainach owych pieczę nad nimi trzymają Władcy Zwierząt, którym zwierzęta jednocześnie służą i szanują tak jak tylko potrafią zwierzęta. Władcy Zwierząt nie mają praktycznej mocy, gdyż ich jedynymi pseudowyznawcami są zwierzęta rodzaju, jakiemu patronują. Mawia się, że moc potrzebną im do istnienia, Władcy Zwierząt czerpią z samego planu. Władcy Zwierząt de facto są bóstwami czczonymi przez określone grupy zwierzęce, dlatego w momencie, gdy ich cielesna powłoka zostaje zabita, ich esencja odradza się w innym zwierzęciu, któremu patronują, niekiedy na zupełnie innym planie.

Władcy zwierząt posiadają dwie standardowe formy. Mogą przybrać postać humanoida z pewnymi subtelnymi cechami istoty, której patronują, lub postać dorodnego zwierzęcia. Posiadają stale działające zdolności telepatyczne i zmysł ostrzegający przed niebezpieczeństwem. Każdy rodzaj zwierząt ma swojego władcę, lecz najbardziej znani są władcy kotów, jastrzębi, jaszczurek i wilków. Władcy Zwierząt mają różne płcie, najczęściej odzwierciedlające temperamenty i usposobienie owych zwierząt, choć nie zawsze. Władcy rzadko interesują się sprawami nie dotyczącymi ich sfery wpływów. Ich priorytetem jest przetrwanie i dobro zwierząt, nad którymi sprawują pieczę. Nie ingerują jednak w naturalne procesy; na przykład Władca Królików nie żywi pretensji do drapieżników polujących na zające, gdy jednak krasnoludy niszczą ich siedliska - interweniuje.

Władca KotówEdytuj

CatLord

Władca Kotów

CatLord2

Pan Kotów

Władczyni kotów ma wygląd urodziwej kobiety o ciemnych włosach i zielonych oczach z kocimi źrenicami. Może też przybrać postać czarnej pantery o płomiennych, czerwonych oczach. Interweniuje głównie w chwilach, gdy koty są przeganiane ze swoich terytoriów lub gdy kocie stado znajduje się w niebezpieczeństwie. W zależności od nastawienia do kotów, może się jawić humanoidom jako piękna i pociągająca lub jako odpychająca i niebezpieczna. Jest znana kraina zamieszkiwana przez Władczynię Kotów na Ziemiach Bestii, Grasowanie Władcy Kotów.

Władczyni JastrzębiEdytuj

HawkLord

Władczyni Jastrzębi

Władczyni Jastrzębi ma postać urodziwej kobiety o ruchach znamionujących pewność siebie i szlachectwo. W zwierzęcej postaci jest ogromnym jastrzębiem z charakterystycznymi białymi wzorami na skrzydłach. W odróżnieniu od większości Władców zwierząt znajduje ona przyjemność w interakcjach z humanoidami i utrzymuje wśród nich wiele kontaktów. Często interweniuje w interesie drapieżnych ptaków, zwłaszcza jastrzębi kiedy tylko ich tereny łowieckie są zagrożone.

Władca JaszczurekEdytuj

LizardLord

Władca Jaszczurek

Władca jaszczurek jest łatwy do rozpoznania. W ludzkiej formie jest władczym mężczyzną o paciorkowatej, opalizującej skórze jaszczura. W postaci zwierzęcej jest ogromnym waranem. Bardzo rzadko przybiera humanoidalną formę, nie biorąc udziału w żadnych sprawach nie dotyczących jaszczurzej rodziny. Najczęściej przebywa w letargu, budząc się tylko w sytuacjach wielkiego zagrożenia dla swych podopiecznych. Rozbudzony jednak, jest nieustępliwy w swym gniewie i żądzy zemsty.

Władca WilkówEdytuj

WolfLord

Władca Wilków w ich otoczeniu

Władca Wilków ma postać młodego chłopaka o ostrych, wilczych rysach twarzy, bystrych oczach i inteligentnym obliczu. Może też przybrać postać szarego wilka prowadzącego wielkie stado. To przebiegły, podstępny i bezwzględny wojownik.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.