FANDOM


Voadkyn

Voadkyn - gigant drzewny

Voadkyn, zwani też gigantami drzewnymi to jedna z najmniejszych ras gigantów, z wyglądu przypominająca nieco leśne elfy, z którymi zresztą ta kapryśna, frywolna rasa utrzymuje dobre stosunki. Voadkyn mierzą około 3 metrów wzrostu i ważą nieco ponad 300 kilo. Ich ciała mają ludzkie proporcje co, jak na gigantów, czyni ich wyjątkowo smukłymi. Są całkowicie pozbawieni włosów, nawet brwi. Ich głowy, a zwłaszcza szczęki są nieco przerośnięte a uszy położone wyżej niż ludzkie, niemal w jednej linii z oczami. Szczęka jest rozrośnięta z powodu olbrzymich i mocnych zębów voadkyn, niezdatnych do gryzienia mięsa, dostosowanych natomiast do miażdżenia i rozcierania wszelkich rodzajów roślin, także twardych korzeni i orzechów, które istoty te uwielbiają. Ich skóra może mieć różne odcienie brązu pomieszanego z żółcią i zielenią. Często noszą skórznie i kolczugi, a ich ulubionymi broniami są dwuręczne miecze i długie łuki. Specjalna pochwa na miecz jest zwieńczona stalowymi okuciami, które pozwalają na używanie jej jako kija wędrownego, choć nie pozwala to w żaden sposób na ukrycie miecza. Łydki owijają sobie skórzanymi paskami aż do kolan, stopy najczęściej pozostawiając bose. Poza tym noszą tylko luźne spodnie lub krótkie spódnice. Ponadto na przedramieniu służącym do napinania łuku mają zawsze skórzaną opaskę chroniącą skórę przed sprężynowaniem cięciwy. Wszystkie te elementy stroju utrzymane są w kolorach lasu.

Voadkyn walczą tylko w obronie własnej lub sojuszników. W walce używają łuku lub miecza, który, choć dwuręczny, dzierżą jedną dłonią. Są niemal całkowicie odporne na uroki i uśpienie, posiadają też zdolność widzenia w ciemności. Specyficzną tylko dla tej rasy zdolnością jest moc przybrania postaci dowolnego humanoida o wzroście od jednego do pięciu metrów, której używają by niepostrzeżenie wmieszać się w rozmaite interesujące ich grupy. W swej naturalnej postaci najczęściej spotykane są w towarzystwie leśnych elfów i złowieszczych wilków. Na terenie lasu voadkyn potrafią poruszać się bezszelestnie i z powodzeniem ukrywać się wśród drzew i liści przed oczami niepożądanych osób.

Voadkyn zamieszkują te same tereny co leśne elfy, czasem żyjąc wśród nich. Nie mają stałych schronień, preferując swobodne życie pod gwiazdami. Mężczyźni z reguły wędrują po lesie, kobiety natomiast przebywają w tymczasowych obozowiskach lub siedzibach elfów. Dzieci wśród tych istot rodzą się rzadko i są wychowywane z dala od oczu obcych. Specyficzna więź między voadkyn i elfami leśnymi sięga zamierzchłych czasów, a o jej początkach niewiele wiadomo. Voadkyn unikają kontaktów z innymi istotami, tolerując tylko elfy o dobrej naturze. Podobnie jak ich mniejsi przyjaciele cenią sobie wytworne klejnoty i zgrabne magiczne przedmioty. Ludzie, którzy mieli okazję poznać voadkyn, opisują ich jako przyjaznych, lecz kapryśnych i frywolnych, żyjących bez pośpiechu i lubujących się w jadle i napitku. Drzewce z kolei uważają voadkyn za nieracjonalnych, bezmyślnych i czasem odpychających, ale zabawnych kompanów.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.