FANDOM


636252726349692861

Upiór

Upiory (ang. wights) to nieumarli spotykani najczęściej w katakumbach i kurhanach. Z daleka można ich pomylić z humanoidem, którym były za życia, z bliska jednak wychodzi na jaw ich prawdziwa natura. Upiory mają okrutne, płonące oczy, wysuszone ciała i ręce zakończone ostrymi pazurami.

W walce upiory są trudnymi przeciwnikami, które można zranić tylko srebrną bądź magiczną bronią. Walczą przy pomocy swych pazurów, które oprócz zwykłych raz pozwalają im wysysać z przeciwników energię życiową. Istoty, które zostaną w ten sposób zabite, po śmierci same stają się upiorami kontrolowanymi przez swego "stwórcę". Wolność do czynienia zła na własną rękę zyskują tylko, jeżeli zostanie on zniszczony.

Słabą stroną upiorów jest wrażliwość na wodę święconą oraz czar wskrzeszenia, który uśmierca je błyskawicznie. Upiory nie lubią także światła słonecznego, choć nie zadaje im ono obrażeń.

Upiory zamieszkują miejsca powiązane ze śmiercią i nie lubią obecności istot żywych. Ich obecność zatruwa otoczenie, powodując stopniowe wymieranie roślinności. Nienawidzą życia i aktywnie dążą do zabicia wszelkich żywych istot, które wejdą im w drogę. Upiory są samotnikami, rzadko spotykanymi w grupach. (wyłącznie wówczas, gdy potężny upiór otoczony jest grupką przemienionych przez siebie upiorów pomniejszych).

Nikczemny upiórEdytuj

Powstały z istot, które poświęciły życie studiom nad wiedzą tajemną. Nie zachowują zdolności zdobytych za życia.

Morski upiórEdytuj

Pyłowy upiórEdytuj

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.