Sferopedia
Advertisement

Czerwony Smok - Uczeń Ashardalona

Uczeń Ashardalona (ang. Disciple of Ashardalon) - smoki, które poszły za przykładem Ashardalona, i wszczepiły sobie czarcie serce. Smoki te nie muszą być wyznawcami Ashardalona, niekoniecznie musiały pobierać także od niego jakieś nauki. Ashardalona mają za kierunek drogi, jaką może podążyć smok w celu uzyskania potęgi i nic więcej.

Uczniami Ashardalona mogą być smoki dowolnej rasy, aby tylko indywidualnie miały charakter dowolnie zły. Najczęściej tę drogę wybierają smoki, które porzuciły wiarę w jakieś bóstwo bądź mocno zapadły w badania naukowe. Aby zostać uczniem należy natrafić zwykle należy znaleźć innego ucznia, który mógłby przeprowadzić rytuał zmiany serca. Serce te musi być odpowiednio potężnego czarta, którego moc byłaby porównywalna do mocy smoka, który chce stać się Uczniem. W wyniku tego rytuału nowy Uczeń przez długi czas będzie osłabiony na zdrowiu (organizm musi się dostosować do nowego serca i zregenerować się po jego wyrwaniu).

W wyniku transformacji wzrastają moce magiczne smoka oraz odporności. Z czasem rośnie jego masa mięśniowa oraz wzmacniają się jego cechy indywidualne. Bardzo doświadczeni uczniowie są traktowane przez plany i magię jako odpowiednie czarty.

Źródła[]

  • Draconomicon
Advertisement