FANDOM


Tytan

Tytan

Tytani to istoty posągowe o rozmiarach - rzec można - heroicznych. Są potężne nie tylko fizycznie, ale również mentalnie. Wielu z nich wywodzi się z planu Arborea. Te istoty lubią ciężkie zbroje zdobione starożytnymi rzeźbieniami. Noszą rzadką i cenną biżuterię. Zwykle starają się wyglądać na istoty piękne i potężne zarazem. Tytani to stworzenia dzikie i chaotyczne, będące panami własnego losu. Bliżej im do źródeł życia niż zwykłym śmiertelnikom, dlatego też rozkoszują się każdą chwilą istnienia. Okazują silniejsze emocje niż ludzie. Zdarza się, że opętuje ich iście tytaniczny, boski szał. W głębi duszy wielu z nich jest jednak dobrych i uczynnych. Niemniej w minionych wiekach niektórzy przedstawiciele opisywanej rasy zbuntowali się przeciw samym bóstwom i w efekcie część z nich stała się zła. A zły tytan to tyran nie do pokonania, władający całymi królestwami śmiertelników. Przeciętny tytan mierzy 7,5 metra wzrostu, a waży jakieś 7 ton. Tytani mówią gigancim, niebiańskim, otchłannym, smoczym oraz wspólnym.

W walce tytani posługują się przede wszystkim pięściami. Każdy z nich specjalizuje się również we właściwym tylko dla siebie dodatkowym ataku, za pomocą którego tytan jest w stanie wyrządzić olbrzymie szkody. Tytani dysponują też magicznymi zdolnościami przechodzenia na Plan Eteryczny, licznymi zdolnościami czaropodobnymi, odpornością na zwykła broń oraz zdolnością rzucania potężnych czarów.

Tytani żyją w przyjaznych relacjach z burzowymi gigantami.

Wiekowy tytanEdytuj

Wiekowi tytani dysponują niemal boskimi zdolnościami, ich wygląd często zawiera cechy istot z miejsca które zamieszkuje. Wiekowi tytani większość czasu rozmyślają o świecie, ignorując wszelkie bodźce poza ranami.

3d-logo Ten fragment dotyczy świata Dragonlance 3 ed.

W świecie Dragonlance tytani nie występują.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.