FANDOM


Tithian

Tithian podczas uroczystości

Tithian - dawny templariusz, formalny Król Tyru uwięziony wewnątrz Błękitnej Burzy (ang. Cerulean Storm). Nie został zdetronizowany, jednak prawie wszyscy mieszkańcy miasta-państwa uważają, że jest on martwy.

Kiedy w mieście wybuchła rewolucja, duża część templariuszy zachowała wstępnie neutralność. Po obaleniu Kalaka Tithian, wraz ze swoimi współtowarzyszami, wprowadzili szybko prawa liberalizujące i łagodzące prawo, ustrój oraz znoszące niewolnictwo. Widząc to, bohater rebelii Rikus, wzniósł go na stanowisko króla, powierzając mu pełnię władzy. Wszyscy zaakceptowali to posunięcie.

Nowy król przekazał jednak władzę dla Rady Doradców, zachowując tytuł i moce polityczne. Tithian zainteresowany był zdobyciem mocy jaką mają inni Królowie-Czarodzieje. Sprawami miasta-państwa średnio się interesował. Często podróżował z Rikusem i jego towarzyszami. W trakcie jednej z wypraw wpadł do Błękitnej Burzy i został uwięziony wewnątrz niej.

Aktualnie większość uważa, że zginął. Jednak prawda jest inna, a zna ją niewielu. Wśród nich istnieje grupa plugawiantów, którzy próbują go uwolnić. Liczą na wpływy polityczne, a przez wsparcie jego planów dot. awansu na Króla-Czarodzieja, zdobyciem dodatkowych mocy magicznych.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.