FANDOM


Tir Na Og

Tin na Og, dom bogów celtyckich.

Kraina Tir na Og, jedna z największych współdzielonych krain na Planach Zewnętrznych, znana jest ze swojego piękna i spokoju. Kraina Wiecznej Młodości (ang. the Land of Youth) mieści w sobie celtycki panteon, choć każda moc utrzymuje odrębną krainę w jego granicach. I kiedy każda kraina ma swoje własne osobliwości, część zjawisk ma miejsce na całym Tir na Og.

Przykładowo, ziemia ta nie ma miast, jedynie osady - Gwyllach, Donall, Surcease, Westcote, Macleod i garstkę innych. Największe mieszczą zaledwie 3,000 ludności, z których może połowa jest przemieszczonymi pierwszakami bądź sferowcami pragnącymi uciec od zgiełku planarnego życia. Co więcej, większość oczekujących Krainy Wiecznej Młodości spędza swoje dni w lasach i wzgórzach, zadowoleni samym byciem. Mają swobodę podróżowania po każdej krainie Tir na Og i jest to wolność, z której korzystają nieustannie.

Spójrz, Tir na Og jest przepięknym miejscem do spacerów. Jest pokryty kniejami i falistymi łąkami, wzgórzami i kopcami wznoszącymi się niespodziewanie z dębowych gajów. Menhiry, dolmeny, obeliski i kręgi stojących kamieni wyłaniają się majestatycznie z pól; mówi się, że wiele z tych obiektów tętni prastarą magią. Gdziekolwiek człowiek się nie obejrzy, zieleń oślepia jego oko, a życie i zdrowie zdają się promieniować z całej ziemi. Choć nie cała kraina jest uzdrowiskiem, to z pewnością jest co najmniej kojąca.

Co do samych oczekujących, są z rodzaju o jasnej cerze i ciemnych włosach. Choć skorzy do uśmiechu i podania pomocnej dłoni, trzymają się z dala od innych za dnia. Nocą zaś gromadzą się w dębowych gajach posłuchać mów druidów bądź opowieści bardów. Trudnią się uprawą, łowiectwem, tkactwem i kowalstwem - wszystkie z tych zajęć są szanowane i harmonijne z naturą, która ich otacza.

Jest jeszcze jedno co gość powinien wiedzieć: Celtowie oddani są neutralności, lecz jest to bardziej neutralność wolności wyboru niż całkowite wycofanie się z życia. Jeśli moce (bądź oczekujący) dostrzegą kogoś zakłócającego swobodę ich krainy, bez wątpliwości położą temu kres i to bardzo szybko. Bogowie mogą nawet zesłać Dziki Gon, watahę mglistych mastifów popędzanych przez rydwanistę o rogatym hełmie. Nocą zielone płomienie w oczach i językach ogarów rozświetlają ciemności niczym duże świetliki.

Jeśliby krainy miały mieć kolory, Tir na Og były leśną zielenią, czernią spowitych mgłą pni drzew oraz srebrem starannie wykutej broni.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.