FANDOM


Ps-eternal

Okładka przygody

The Enernal Boundary (Wieczna granica) to pierwsza wydana oficjalna przygoda do Planescape. Jej akcja toczy się w Sigil i na Planie Żywiołu Ognia i opowiada o intrydze Zielonego Marventa i jego grupy, zwanej Oświeconymi, mającej a celu przejęcie kontroli nad Frakcjami.

Zawiązanie fabułyEdytuj

Czarodziej Zielony Marvent i jego grupa najemników z Materialu - Oświeceni to ambitna i pozbawiona skrupułów grupa planująca przejęcia kontroli nad miastem Kiła-Mogiłą. Bardziej dalekosiężnym planem Marventa jest zdobycie wpływów w Sigil. W tym celu początkowo usiłował wprowadzić podwójnych agentów do frakcji. Ponieważ plan nie był najlepiej przygotowani, tylko krety w Straży Zagłady i frakcji Grabarzy uniknęły dekonspiracji. W tej sytuacji Marvent opracował nowy plan - postanowił przygotować agentów, którzy nie będą mieć świadomości swej podwójnej roli. Jego najbardziej zaufany człowiek, mag Cieniofrant wyszukuje w Ulu bzików, których można przywrócić do zdrowych zmysłów. Z pomocą swej magii i ukrytej w Kostnicy agentki Toranny Szarej zsyła na bzików fałszywą śmierć i wysyła ich przez grabarski portal na Plan Żywiołu Ognia. Zamiast jednak spalać się, trepy trafiają do bazy Oświecynych na planie - opuszczonego pałacu ifryckiego. Tam bzikowie są "przywracani do życia", poddawani indoktrynacji i odsyłani innym portalem do Niższej Dzielnicy Sigil, gdzie ich zadaniem jest, podając się za pierwszaków przyłączyć się do określonych frakcji.

Przebieg przygodyEdytuj

Przygoda składa się z trzech rozdziałów. Śmiałkowie na zlecenie swego pracodawcy mają za zadanie odnaleźć w lu szaleńca imieniem Eliath, który jest w posiadaniu ważnych informacji.

W pierwszym rozdziale śmiałkowie przeczesują Ul w poszukiwaniu Eliatha, odkrywając że ostatnio bardzo wielu bzików zostało wpisanych do księgi umarłych. Również Eliath miał podobno zostać zabity. Na domiar złego Loża Ponurych i Chaosyci zaczynają podejrzewać śmiałków o udział w morderstwach. W końcu drużynie udaje się odkryć, że Grabarze zrobili z ciałem Eliatha to, co zazwyczaj robią z ciałami zmarłych - przesłali je na Plan Żywiołu Ognia w celu kremacji.

W rozdziale drugim śmiałkowie dowiadują się, że Eliatha widziano w tawernie Czarny Żagiel w towarzystwie członków Straży Zagłady. Po odnalezieniu go okazuje się, że jest teraz członkiem Straży. Choć podaje się za pierwszaka, po przyciśnięciu go wyznaje, że umarł i został przysłany z powrotem zza Wiecznej Granicy by wstąpić do Straży Zagłady i odkupić swe grzechy. Śmiałkowie kontynuują śledztwo w Kostnicy, gdzie potwierdzają, że ciało Eliatha rzeczywiście zostało przesłane na Plan Ognia. Trafiają też na ślad spisku, który przysyła do Kostnicy dużą ilość bzików przy pomocy kogoś z wewnątrz.

W rozdziale trzecim śmiałkowie podążają tropem Eliatha na Plan Żywiołu Ognia. Tam trafiają do pałacu Oświeconych i demaskują wielkie oszustwo - bzikowie byli tylko wprowadzani w letarg i dostarczani do kwatery Marventa Zielonego, gdzie poddawano ich praniu mózgu. Śmiałkowie udaremniają plany czarodzieja, niszcząc jego Cytadelę i uwalniając porwanych bzików.

Ważne postacieEdytuj

  • Derioch Ysarl - ludzka kobieta w średnim wieku, czarownica z Loży Ponurych. Wyznaczona do obserwacji drużyny wścibskich śmiałków, rozpętuje polowanie, oskarżając ich o udział w morderstwach bzików.
  • Cieniofrant - półelfi mag, ważna persona w grupie Oświeconych. Prawa ręka Zielonego Marventa w Sigil, Cieniofrant jest odpowiedzialny za wybór i porywanie bzików z Ula.
  • Mordrigaarz Antil - pochodzący z Xaosu osiłek, członek Chaosytów. Wysłany przez frakcję w celu zbadania zamieszania związanego ze znikaniem bzików.
  • Toranna Szara - wysoka i silna kobieta, kapłanka Cyrica, agentka Oświeconych w Kostnicy. Ambitna i oddana sprawie Marventa, równocześnie dobrze wykonuje swoje obowiązki jako Grabarz. Zajmuje się przerzucaniem uśpionych bzików do kwatery Oświeconych na Planie Żywiołu Ognia.
  • Imogen - pochodząca z Kiły-Mogiły githzerai, jedna z pierwszych rekrutek Marventa. Niepozorna, szczupła i cicha, jest jednocześnie oddana sprawie i bystra. Dowodzi Cytadelą Ognia i nadzoruje przeprogramowywanie bzików i odsyłanie ich do Sigil.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.