FANDOM


Thanatos2

Mapa Tanatosu

Naratyr

Naratyr - Miasto Umarłych

Thanatos

Tanatos, Brzuch Śmierci

Thanatos02

Zakazana Cytadela z Tanatosu

Tanatos (ang. Thanatos) to kraina Orkusa, demonicznego księcia Nieumarłych. Niektóre źródła umieszczają ją jako warstwę Otchłani o numerze 333 lub 133, jednak w księgach Guwernantów nosi ona numer 113. Tanatos przez pewien czas znajdował się pod panowaniem drowiej bogini zemsty i nieumarłych Kiaransalee, która podstępem zgładziła księcia demonów i magicznie wymazała jego imię z pamięci Wieloświata. Orkus zdołał jednak powrócić do życia i przegnać Kiaransalee, jeszcze raz przejmując kontrolę nad Tanatosem. To lodowate pustkowie o rozrzedzonej atmosferze i czarnym niebie, zamieszkane głównie przez nieumarłych. Nie ma tu niemal żadnego naturalnego życia, nawet tak wypaczonego jak żmijowe drzewa. W cieplejszych miejscach można znaleźć kępki mchów, pleśni i grzybów, niekiedy karłowatą tundrę. Każda istota, która tu zginie, staje się nieumarłym lub jednym z mniejszych tanar'ri. Wszyscy nieumarli tej warstwy posiadają zdolność regeneracji, natomiast morowe powietrze trwale obniża kondycję każdego przybywającego tutaj śmiertelnika. Bezsenny, molydeus odpowiedzialny za rekrutację ochotników do Wojny Krwi na tej warstwie to tak naprawdę dwa bliźniacze demony, dla własnej wygody udające jedną istotę i mordujące każdego, kto odkryje ich tajemnicę.

MieszkańcyEdytuj

Nieumarli, demony duszy, nabassu, pożeracz, bodaki, larwy, giganci śmierci

MiejscaEdytuj

Brama OrkusaEdytuj

Finalne WzgórzaEdytuj

Golmin ThurEdytuj

LachrymosaEdytuj

Lash EmbrarEdytuj

Pola GłoduEdytuj

VadrianEdytuj

Zamarznięte MorzeEdytuj

NaratyrEdytuj

Ważną jej część stanowi Naratyr, Miasto Umarłych (ang. Naratyr, City of Dead), przed powrotem Orkusa główna siedziba Kiaransalee. Miasto leży na pokrytych lodem rzecznych urwiskach Styksu. Jego dolne krawędzie położone są tuż nad linią wody, górne sięgają lodowych bloków wypełniających większość Tanatosu. Jest to miejsce ciche i zimne, o pustych najczęściej ulicach. Niższe Krawędzie to najbezpieczniejsze miejsce warstwy i całej Otchłani. Z powodu ponurych legend i tradycji nie zapuszczają się tu potężni nieumarli ani tanar'ri. Można tu spotkać jedynie nieliczne szkielety, zombie i Grabarzy zbierających zrzucane tu z góry odpadki. Funkcjonuje nawet tawerna Szczęście Zbieracza. Górne Krawędzie Naratyru to dom wampirów, banshee i widm, prześcigających się w służalczości na rzecz Orkusa, a wcześniej bogini Kiaransalee. Nieustannie poszukują śmiertelników, których mogliby przeobrazić w nowych sługów mrocznej pani. Porządku pilnuje Maczuga z Kości Słoniowej - milicja złożona z ghouli, ghastów i upiorów, dowodzona przez babau. Gdy przebywała w mieście, Kiaransalee zasiadała na tronie z zombie i szkieletów w swoim Zimowym Pałacu. Dywany są tu wykonane z włosów dawnych mieszkańców a ściany zbudowane z ich wyschniętych ciał. Lato bogini spędzała w drugiej z twierdz Tanatosa, Zakazanej Cytadeli, znajdującej się w suchej, wyżynnej części warstwy. Miastem rządził wtedy regent Gnijący Jack - rozkładający się babau o wielkich ambicjach. Pod nieobecność władczyni zwykł sprowadzać do Naratyru tanar'ri i urządzać rzeź swoich przeciwników. Funkcję namiestniczki Kiaransalee, pełniła kapłanka Rauva Cormrael, poruszająca się w asyście gigantycznych żuków-ochroniarzy. Górne Naratyr nie ma zbyt wielu przybytków służących istotom żywym. Jest tu gospoda Bezdenna Studnia prowadzona przez Karmazynowego Mola, widmowego bzika wycierającego się nieustannie zakrwawionymi szmatami. Gośćmi są głównie Grabarze, którzy dość licznie występują na tej warstwie. Drugim przybytkiem jest Ostatni Posiłek, karczma serwująca posiłki dla najpotężniejszych biesów. Rozrywkę zapewnia Ladislas Okrutny, bard używający kolczastego fletu i starannie naostrzonej liry. W Naratyrze dość łatwo nabyć nieumarłych służących, jednak usługi takie jak jedzenie czy odzienie są drogie i trudno dostępne.

Zakazana Cytadela, otoczona cuchnącym ropą i zgnilizną miastem Lachrymosa, Kocioł Łez. Teren ten jest cieplejszy od reszty warstwy dzięki obecności rdzawych gejzerów, wyrzucających parę i wodę w odmęty Styksu. Rozkładające się ciała nieumarłych są często wrzucane do rzeki i spławiane w kierunku Naratyru, gdzie są przeobrażane w szkielety, widma i innych niewolników tanar'ri. Regentką Kiaransalee była tu Anista Osiem Oczu, driderka wyposażona w wyostrzający zmysły artefakt.

BóstwaEdytuj

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.