Sferopedia
Advertisement

Grupa tanar'ri podczas odpoczynku

Tanar'ri są czasem nazywane demonami, lecz demon może odnosić się do jakiegokolwiek tubylca Otchłani, nie tylko tanar'ri. Pałają się okrucieństwem z pasją i są dziko niezależne do czasu podporządkowania przez większą otchłanną moc. Tanar'ri znani są ze swego okrucieństwa i indywidualizmu. Uważa się, że istnieje tyle różnych podgatunków co warstw Otchłani. Mniej inteligentne odmiany często atakują bez namysłu i walczą do upadłego. Potężniejsze rodzaje przemierzają Plan Astralny i Eteryczny w poszukiwaniu nowych ofiar.

Istoty te od tysiącleci są zaangażowane w krwiożerczą Wojnę Krwi z diabłami baatezu. Podczas gdy ich adwersarze opierają swą siłę na strategii i taktyce, tanar'ri są nieobliczalnym żywiołem, górującym nad wrogami siłą liczebną i dążącym do walki na wyniszczenie. Szacuje się, że na jednego diabła przypada przynajmniej sto demonów. Ta chaotyczna armia walczy tylko ze względu na żądzę zniszczenia baatezu, którą trawieni są prawdziwi tanar'ri. Pomniejsze demony uczestniczą w wojnie tylko ze strachu przed ich mocą.

Wszystkie tanar'ri mają zdolność teleportacji, widzenia w ciemności i telepatii. Wielu z nich posługuje się bronią wykutą w Otchłani, która rozpada się po ich śmierci. Większość z nich żywi się mięsem lub czystą życiową energią istot żywych. Wydaje się, że czerpią wiele przyjemności ze strachu i męczarni ofiary, zanim zadadzą śmiertelny cios.

Podgatunki tanar'ri[]

Klasyfikacja ta nie jest w żadnym wypadku jakąś odgórnie obowiązującą hierarchią. Próbuje ona jedynie podzielić demony ze względu na posiadaną przez nie moc. Tanar'ri nie czują respektu dla niczego, poza siła. Dlatego też pomniejszy demon, któremu uda się pokonać i zająć pozycję większego, spotyka się z aprobatą i szacunkiem. Podobnie jak kolejny pretendent, któremu uda się podważyć jego pozycję. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są tanar'ri strażnicy, którzy nie angażują się w wewnętrzne rozgrywki i są zadziwiającą kroplą stabilności w tym morzu chaosu. Wśród społeczeństwa tanar'ri wyróżnia się następujące rodzaje tych demonów:


Wszelkie tanar'ri, które doszły do spisu po wydaniu Fiendish Codex, nie były grupowane w podrodzaje społeczeństwa chaotycznych czartów. Dlatego są w osobnej rubryce. Ich pozycji można się domyślać po ich sile, zdolnościach i znaczeniu.

Władcy Demonów[]

Information icon.svg.png Zobacz więcej w osobnym artykule: Władcy Demonów.

Źródła[]

Advertisement