FANDOM


2e4bdf86521b4379b3ffea4e05f8786e

Szkielet

Szkielet

Szkielet

636376298435934058

Szkielet minotaura

Skeletaldragon

Szkieletowy czarny smok

Szkielety (ang. skeletons) to pospolici nieumarli, tworzeni przy pomocy magii przez nekromantów i kapłanów złych bóstw, lub bogów patronujących śmierci. Najczęściej służą jako strażnicy lub wojownicy. Ciało szkieletów jest pozbawione mięśni i ścięgien, jak również pozostałości tkanek innych niż kostna. Kości trzymają się razem dzięki magii nałożonej na nie zaklęciem animacji martwego. Szkielety są tworzone zarówno z kości humanoidów, jak i zwierząt, potworów i gigantów. Wszystkie typy posiadają cechy wspólnej, jednak mogą się między sobą znacznie różnić jeśli chodzi o siłę i użyteczność bojową.

Zdolności bojoweEdytuj

Humanoidalne szkielety walczą przy pomocy broni, najczęściej używając mieczy i włóczni. Nie walczą tak zwinnie jak żywe istoty i zadają mniejsze obrażenia. Szkielety zwierzęce posługują się w walce zębami. Główne atuty szkieletów wynikają z ich nieumarłej natury i oszczędnej konstrukcji ciała. Są niewrażliwe na wszelkie czary działające na umysł i całkowicie odporne na chłód. Bronie sieczne i kłujące ześlizgują się po kościach, zadając im mniejsze obrażenia niż uczyniłyby to żywej istocie. Właściciel szkieleciego wojska nie musi się również martwić o jego morale - szkielety walczą do momentu, aż rozsypią się na kawałki. Jedyną ich bojową słabością jest podatność na wodę święconą oraz na odpędzanie nieumarłych. Szkielety stworzone przy pomocy bardziej zaawansowanych czarów posiadają zdolność odtwarzania się, jeśli ich ciała zostaną rozczłonkowane, ale niezupełnie zniszczone.

Trzeba tu zaznaczyć, że szkielety są bezmyślnymi niewolnikami, zdolnymi wykonywać jedynie proste polecenia i bezradnymi w sytuacji, kiedy należałoby improwizować. Nie trzymają szyku bojowego i nie sposób ich zmusić do zmyślnych manewrów bojowych. Najlepszą taktyką, jaką można zastosować, wysyłając tego rodzaju armię do boju jest zalanie przeciwnika przewagą liczebną.

Zobacz teżEdytuj

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.