Sferopedia
Advertisement
Sferopedia

Szary błazen

Szary błazen (ang. grey jester) jest istotą baśniową żyjącą w miastach pośród ludzi. Żywi się on śmiechem, radością i pozytywnymi emocjami, wysysając je z osób które je odczuwają.

Szary błazen wygląda jak błazen, klown lub mim o wzroście około 180 cm wzrostu. Zawsze dzierży w jednej z rąk laskę z gałką w kształcie twarzy, taką jaką mają często błaźni na królewskich dworach. Jest strój jest szary, ewentualnie z dodatkiem czarnego i białego koloru. Istota ta jest szczupła, nawet wychudzona, jego oczy są puste i zimne, a na jego twarzy zawsze gości szeroki uśmiech odsłaniający połamane choć śnieżnobiałe zęby. Szare błazny mówią wspólnym, elfim i leśnym.

Szary błazen nieznosi walki, a w szczególności tej otwartej. Jego ulubioną taktyką jest podkradanie się do niczego nie spodziewających się ofiar (szczególnie lubi dzieci) i wysysanie z nich emocji. Aby móc drenować ludzi z emocji, musi znajdować nie więcej niż 9 metrów od celów. Jeśli już musi walczyć, to wykorzystuje ludzi którzy już całkowicie zostali wydrenowani z emocji (nazywanych potocznie "ponurymi")  których wspiera swoim upiornym śmiechem, który działa dokładnie tak samo jak zaklęcie Ohydny śmiech Thashy lub po prostu ucieka. Jeśli wygra, to bez skrupułów zabija bezbronnych wrogów. Szary błazen jest najbardziej bezbronny zaraz po posiłku, wtedy też przez kilkanaście minut wzrasta jego wrażliwość na zimne żelazo, a odporność na magię znacznie spada.

Źródła[]

  • Heroes of Horror
Advertisement