Symbol Solinari

Bóg
Solinari
Tytuł(y) Ogień Strażniczy (Mithas), Oko Boga (Thorbardin), Dysk z Kości Słoniowej (Hylo), Można Dłoń, Solin (Ergoth), Białe Oko (Goodlund)
Symbol Białe koło lub kula
Plan Ojczysty Zagubiona Cytadela Magii; Kopuła Stworzenia
Ranga mocy Pośrednie bóstwo
Charakter Praworządny dobry
Dziedziny Magia, wiedza tajemna
Domeny Żadne (nie zsyła czarów objawień)
Ulubiona broń Żadna
Zwierzchnik

Solinari to dłoń białej magii, bóstwo opiekuńcze wszystkich Czarodziejów Białych Szat Wielkiej Magii. Głównym jego celem jest szerzenie magii na świecie oraz przyciąganie zdolnych magów do Zakonu Białych Szat. Blisko współpracuje z kuzynami Lunitari oraz Nuitari w ochronie i krzewieniu magii na Krynnie. W odróżnieniu od innych bóstw, Solinari nie posiada ani duchowieństwa, ani zakonu poświęconego jego kultowi. Patronuje Czarodziejom Wielkiej Magii noszącym białe szaty. Wyznawcy Solinari uczą się, że magia jest darem, który należy dzielić ze światem, wykorzystać dla wspólnego dobra. Białe Szaty często udają się na wyprawy w towarzystwie kapłanów Mishakal i Paladine'a. Poszukują też oni zaginionych bibliotek i magicznych przedmiotów, aby zwiększyć swą wiedzę i rozszerzać zastosowanie magii na świecie. Przybywają na pomoc bliźnim, gdy tylko ich magia lub wiedza może się przydać. Wyznawcy niniejszego boga nie obchodzą żadnych świąt, lecz są szczególnie wyczuleni na fazy srebrnego księżyca, który nosi imię Solinari i który stanowi symbol jego troski o swych wyznawców. Księżyc Solinari wchodzi w wysoką kwadrę co 36 dni, zwiększając moc wyznawców podczas tej fazy cyklu lunarnego. Noc Oka - rzadkie zdarzenie, gdy wszystkie trzy księżyce stoją w koniunkcji - to szczyt magicznej mocy na Krynnie, święty dzień wszystkich magów, gdyż ich moc jest wtedy najsilniejsza. Solinari to syn Mishakal i Paladine'a, młodszy brat bliźniaków Kiri-Jolitha i Habbakuka. Jego wyznawcy stanowią przeciwieństwo oddających cześć Nuitari, ale obie strony będą współdziałać w celu utrwalenia i rozprzestrzenienia magii na świecie.

Dogmat[edytuj | edytuj kod]

Poświęć się magii. Rozwijaj i poszerzaj jej zastosowania w świecie. Pracuj na rzecz krzewienia Dobra i jego dzieł. Wykorzystuj magię z pożytkiem dla wszystkich. Aktywnie szukaj wszelkiej wiedzy. Wykorzystuj to, czego się nauczyłeś, dla poprawy świata i dla studiowania magii. Kieruj innych godnych kandydatów na studia swej sztuki. Strzeż magii przed tymi, co chcą ją zniszczyć.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Smocza Lanca: Opis Świata
  • Dragom Magazine #353
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PANTEON DRAGONLANCE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Chaos
 
Najwyższy Bóg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paladine
 
Mishakal
 
 
 
 
Gilean
 
 
 
 
Takhisis
 
Sargonnas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Branchala
 
 
 
Majere
 
 
Reorx
 
 
Morgion
 
 
Chemosh
 
 
 
Hiddukel
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Shinare
 
Sirrion
 
 
Chislev
 
Zivilyn
 
 
 
Mina
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kiri-Jolith
 
Habbakuk
 
Solinari
 
Lunitari
 
 
Nuitari
 
Zeboim
 
 
 
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.