Smok
Dragon Turtle 5e.png
Smokożółw
Broń oddechowa stożek gorącej wody
Łuski koloru morskiej zieleni
Teren morskie głębiny
Charakter zazwyczaj neutralny

Smokożółwie (ang. Dragon Turtle) to krewni smoków o wyglądzie podobnym do ogromnych zielonych żółwi morskich. Olśniewająco piękne, są również postrachem marynarzy. Przy pomocy potężnych szczęk i broni oddechowej, którą jest stożek wrzącej wody potrafią narobić potężnych zniszczeń, a przy użyciu swej skorupy jako tarana zatapiać nawet całe statki. Żyją w wodach zarówno słodkich jak i słonych, o ile posiadają odpowiednią głębokość. Ich zielony pancerz pozwala na zlanie się z wodną taflą i utrudnia wypatrzenie z daleka. Twarda skorupa smokożółwia może mieć do dziesięciu metrów średnicy i jest tak twarda, że chroni delikatne ciało istoty przed niemal każdym atakiem. Z tego powodu jest cennym surowcem do wyrobu pancerzy. Głowa, wyposażona w złoty grzebień kostny osadzona jest na długiej szyi. Kończyny i ogon są jasnozielone z czerwonymi plamkami.

Smokożółwie mówią swoim własnym, wysublimowanym językiem. Z natury są samotnikami, zamieszkującymi obszerne podwodne pieczary, najczęściej tylko z jednym, ukrytym pod powierzchnią morza czy oceanu wejściem. Podobnie jak smoki, smokożółwie instynktownie gromadzą w nich skarby wszelkich rodzajów. Istoty te zazdrośnie strzegą swego terytorium, dopuszczając tylko osobniki płci przeciwnej podczas sezonu godowego. W innym przypadku spotkanie dwóch smokożółwi kończy się walką na śmierć i życie. Również żeglarze wpływający na ich terytorium muszą się liczyć z możliwością ataku, choć co bardziej sprytni składają tym istotom okup. Smokożółwie konkurują o terytorium z rozmaitymi morskimi rasami, przez które nie bez powodu uważane są za podstępne i zdradzieckie.

Smokożółwie są mięsożerne i nie gardzą mięsem żadnych istot, nawet swoich pobratymców. Najczęściej polują na morskie ryby, a w okresach niedoboru żywności potrafią atakować swym wrzącym oddechem gniazdujące na wybrzeżu morskie ptaki.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.