FANDOM


Plik:Blizzard Dragon.png

Smok zamieci (ang. Blizzard Dragon) to gatunek smoków katastroficznych. Ich charakter jest nieokreślony.

OpisEdytuj

W ciemnych i zimnych zakątkach kosmosu, smoki zamieci wiążą się z innymi istotami chłodu, jak mroźnymi gigantami czy tytanami, lodowymi archonami i arktycznymi bestiami (np. zimowymi wilkami, gryfami mroźnego ognia czy sowoniedźwiedziami pazurów zimy). Sojuszników znajdują też w destrukcyjnych lub zaborczych aberracjach. O ile ich zamiary się zgadzają, smok zamieci może też znaleźć sojusz z liczem i jego nieumarłą hordą, lub z mroźnymi istotami baśniowymi. Nie wahają się też współpracować z innymi smokami zamieci, a także z innymi katastroficznymi. Owe smoki czasem zmawiają się pod wodzą smoka lub humanoida, by spróbować uwolnić przedwiecznych, w celu wypuszczenia na świat jeszcze silniejszych smoków, lub powzięcia zemsty na bogach (zwłaszcza na Kruczej Królowej).

Smoki zamieci uporządkowują sobie środowisko na własną modłę, zwykle rzeźbiąc śnieg lub lód na zboczach gór, czy wypełniając podziemną komorę lodem. Nie powinno dziwić, że najstraszniejsze stają się na Planie Cieni.

Walka i moceEdytuj

Owe smoki są szybkimi, ale niezdarnymi lotnikami, zatem w walce preferują osiąść na ziemi niż atakować z powietrza. Gdy taki smok zjawia się, powietrze staje się chłodniejsze a ziemia zamarza.

Smoki zamieci czynią użytek ze swojego otoczenia. Mogą spróbować wywołać lawinę lub oberwać sople, by spadły na przeciwników. Skrywają one ukrytą zawiść do Kruczej Królowej i jej agentów, zatem każdy kto trzyma jej symbol lub powołuje się na jej imię, od razu wywołuje w smoku gniew.

  • Aura smoka zamieci zamraża ziemię wokół niego, przez co wszyscy zaczynają się po niej ślizgać.
  • Ugryzienie smoka zamieci zadaje dodatkowe obrażenia od zimna oraz chwilowo unieruchamia ofiarę.
  • Ataki pazurami smoka zamieci zadają dodatkowe obrażenia od zimna oraz odpychają ślizgającą się ofiarę (lub pozbawiają ją przytomności).
  • Uderzony lodowym atakiem, smok zamieci odpycha każdego przeciwnika po śliskiej ziemi.
  • Uderzony atakiem wręcz, smok zamieci wywołuje wybuch zimna który zadaje obrażenia i chwilowo spowalnia wrogów.
  • Gdy starożytny smok zamieci krwawi, może wywołać wokół siebie wybuch zimna, zadający obrażenia i unieruchamiający pobliskich przeciwników.

HistoriaEdytuj

Po śmierci Io, pewna liczba nielojalnych smoków otrzymała protekcję od Umborasa, Pana Mroźnego Ognia. Ten przedwieczny zwiódł owe smoki, mające zimne i okrutne serca, a swymi ofiarami bawiły się nim je pożarły. Umboras zabrał je w najgłębsze granice Chaosu Żywiołów, gdzie ni słońce ni wulkany ogrzewały powietrze. Lód pokrył ich ciała, grzebiąc je w szronie. Umboras poświęcił wiele czasu, straszliwie czarując by przeobrazić owe istoty na swój obraz. Po roku i dniu, smoki wylazły ze swych lodowych grobowców, przemienione w smoki zamieci.

Pod koniec Wojny Świtu Krucza Królowa przyjęła domenę zimy z zabitej bogini Khali. Umboras był, niechętnie, sojusznikiem Khali w jej próbie zawładnięcia światem. Kiedy Krucza Królowa została boginią zimy, Pan Mroźnego Ognia wpadł we wściekłość. Tolerował rządy Khali nad mroźną domeną, odkąd jej plany pokładały się z jego machinacjami. Ale myśl o władającej mrozem bogini, która była kiedyś śmiertelnikiem była czymś czego nie potrafił znieść.

Umboras zajął się niektórymi ze smoków zniechęconych śmiercią Io. Widział w nich potencjalne narzędzia do zniszczenia Kruczej Królowej. Powołał smoki zamieci, by dostarczyły jego lodowych archonów i olbrzymów pod drzwi bogini. W śmiałym posunięciu osobiście poprowadził atak na Lethernę. Jego zuchwałość przyniosła mu zgubę. Krucza Królowa symulowała swą ucieczkę przed jego siłami, wiodąc je do Pandemonium. Tu, w labiryntach korytarzy, oddzieliła Umorasa od jego tłumu smoków i tytanów. Mądrze złapała Pana Mroźnego Ognia w jedną z zamkniętych komór tego planu, gdzie pozostaje do dzisiaj.

Ze swym mistrzem skrępowanym, smoki zamieci rozprzestrzeniły się po kosmosie. Niektóre pozostały w Pandemonium, a inne wróciły do Chaosu Żywiołów. Kilka z nich znalazło swe miejsce w najzimniejszych miejscach na świecie, okazjonalnie pozwalając sobie na zasianie spustoszenia w cywilizacji.

Źródła Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.