FANDOM


Volcanic Dragon

Wulkaniczne smoki (ang. volcanic dragons) to jedne ze smoków katastroficznych.

OpisEdytuj

Wulkaniczne smoki są wybuchowe, okrutne, nienawistne i ambitne. Są równie destrukcyjne jak smoki sejsmiczne, ale swą żądzę destrukcji odziewają w zasłonę dążenia do wzniosłego celu - jak rządzeniem królestwem w Chaosie Żywiołów lub pomstą. Ostatecznie, te cele okazują się być tylko uzasadnieniem. Prawdziwa doktryna smoków wulkanicznych to "Wszystko płonie, ale nic nie pali się tak uroczo jak ciało".

Smoki te mówią językami wspólnym, smoczym i pierwotnym.

StarciaEdytuj

Zdrada jaką widzą w swoim stworzeniu pozostawiła wśród wulkanicznych smoków brak zaufania. Preferują sojusze z istotami żywiołów, które żywią podobną im zawiść do świata i jego mieszkańców. Regularnie sprzymierzają się z demonami, ognistymi olbrzymami, ognistymi tytanami, ifrytami, ognistymi archonami, czy salamandrami. Jednak nie są przeciwne sojuszom z nie-ognistymi istotami. Wulkaniczne smoki mogą się spiknąć z nie-żywiołowymi istotami, jeśli te oferują im w zamian jakąś moc. Ich myśli są jednoznaczne, zatem każdy kto składa im atrakcyjną ofertę - i przetrwa dość długo by ją zrealizować - może zwykle namówić wulkanicznego smoka by dołączył do jego przymierza na jakiś czas.

Tropienie wulkanicznego smoka może wymagać ryzyka zapuszczenia się w wulkaniczne jamy, płonące w głębiach Chaosu Żywiołów.

WalkaEdytuj

Wulkaniczne smoki są definitywnie niszczycielską siłą na polu bitwy. Choć latają szybko, preferują osiąść w walce na twardej powierzchni, z której mogą wykorzystać swe moce. Na pierwszy ogień biorą wrogie smoki lub smocze humanoidy. W przeciwnym razie po prostu sieje jak najwięcej chaosu i zniszczenia. Jego moc zmienia pole walki w piekielny krajobraz, zmuszając wrogów do manewrowania między szczelinami i wulkanami. Niechętnie opuszczają walkę, gdyż równa się to z okazaniem słabości. Wulkaniczny smok zacznie rozmawiać ze swymi wrogami dopiero, kiedy ci zaoferują mu możliwość spowodowania jeszcze większego spustoszenia i pochłonięcia jeszcze większej ilości żyć.

MoceEdytuj

  • Już od urodzenia smoki wulkaniczne wywołują wokół siebie aurę toksycznych oparów, które zatruwają inne istoty, raniąc je.
    • Kiedy wulkaniczny smok zostanie trafiony ognistym atakiem, aura zadaje dodatkowe obrażenia wszystkim wrogom w okolicy.
  • Ich zionięcie to powiązany z wyżej wymienioną aurą stożek raniącego ognia.
  • Ich ogryzienie zadaje dodatkowe obrażenia od ognia.
  • Ataki pazurami wulkanicznego smoka odbierają ofierze całą odporność na ogień - efekt ten trwa do końca rundy.
  • Zranione, smoki wulkaniczne potrafią wywołać na wskazanym terenie komin w ziemi, z którego płynie lawa.
  • Najstarsze smoki wulkaniczne potrafią tworzyć w swojej okolicy krótkotrwałe szczeliny ognia i magmy, które rażą przeciwników.

HistoriaEdytuj

Gdy Io poległ, pewna grupa smoków została ogarnięta zapalczywym gniewem. Jego śmierć udowodniła ich opinię, że Io był słaby. A jako że smoki zostały stworzone na jego obraz, one też okazały się być słabe. Myśl o tym napełniała smoki furią, aż zwróciły się do przedwiecznych o czystą moc jakiej pożądały. Vezzuvu, Paląca Góra, odpowiedział na ich wołanie. Poradził im, by skąpały się w białej od gorąca lawie z jego wulkanicznego królestwa, a zostaną oczyszczone ze swych słabych ciał i trzymają coś silniejszego. Smoki zadziałały tak jak radził im Vezzuvu i zanurzyły się w lawie. Wiele umarło podczas tego procesu, ale te które powstało ze swych sadzawek mając nowe ciała.

Nowo wulkaniczne smoki były początkowo zadowolone, ale z czasem niektóre zaczęły uważać że podarek jaki otrzymały nie był tak duży jak na to zasługiwały. Wyżywały się z gniewu zarówno na bóstwach jak i na Vezzuvu przez jakiś czas, sprzymierzając się i zdradzając obydwu. Dziś zarówno bogowie jak i przedwieczni uważają wulkaniczne smoki za co najwyżej najemników lub bronie, narzędzia z którymi należy się ostrożnie obchodzić.

Zobacz równieżEdytuj

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.