FANDOM


Smok
Tarterian Dragon
Tartariański smok z Draconomicon: The Book of Dragons (2003)
Tartariański smok
Broń oddechowa Strumień niszczącej mocy, stożek depresyjnego gazu
Łuski Szare, czarne i oliwkowe
Teren Carceri
Charakter Neutralny zły lub chaotyczny zły
Tartarian dragon DM300

Tartariański smok ścigający demodanda, Dragon Magazine #300 (październik 2002)

Tartariańskie smoki (ang. tarterian dragons) to zarówno strażnicy jak i więźniowie Carceri. Gustują w czarcim mięsie.

OpisEdytuj

Jako naturalni mieszkańcy więziennego planu Carceri, smoki te są wartownikami innych uwięzionych tam istot - ale same też są uwięzione w tym ponurym, nieprzyjaznym terenie. Inni, słabsi od nich mieszkańcy tego planu są dla nich dobrymi ofiarami łowieckimi.

Tartariańskie smoki są wychudłe do kości, a ich szorstkie łuski sterczą ze zmarniałych ciał. Ich skrzydła są poszarpane i dziurawe, jednak dają im możliwość bezproblemowego lotu. Zęby oraz pazury tych smoków są czarne i długie, zaś ich łuski tworzą maskujące paski w kolorach szarym, czarnym i oliwkowo-zielonym. Upiornie zielone światło płonie z ich oczu, zaś ich paszcze mają kształt jakby szyderczego uśmieszku.

Smoki z tego gatunku zamieszkują dość szeroki areał na ich rodzimym świecie Carceri, od parnych dżungli Cathrys (drugiej warstwy) po okrutne szczyty gór Colothys (czwarta warstwa). Jeśli uda im się przedostać na Plan Materialny, znajdują komfort w wielu rodzajach mieszkań - zarówno pod, jak i nad powierzchnią ziemi. Lubują się w rozprzestrzenianiu więziennej atmosfery Carceri, gdziekolwiek znajdują się na Planie Materialnym.

Tartariańskie smoki są dobrze zaznajomione z dietą opartą na mięsie czartów i potępionych duszach. Nie przepadają za innymi posiłkami, ale potrafią pożywić się dosłownie wszystkim. Osiągają bardzo duże (jak na smoki) rozmiary.

Walka i moceEdytuj

Potwory te używają zdolności czaropodobnych by rozproszyć i ograniczyć swoich przeciwników, chcąc stawić czoła każdemu z nich osobno, o ile to możliwe. Mogą używać swojego gazowego zionięcia (wywołującego rozpacz) do osłabienia wrogów już na początku walki, a potem zionięcia niszczącej mocy by zdjąć co silniejszych oponentów.

Są one ponadto niewrażliwe na efekty paraliżu czy magicznego skrępowania i ograniczenia ruchów. Cechują się też dużą odpornością na efekty uroku i innej umysłowej manipulacji, a także na energię magiczną. Ich naturalne, czaropodobne zdolności opierają się głównie na ograniczaniu lub więzieniu ofiar.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.