FANDOM


Smok
Rainbow Dragon
Tęczowy smok z Dragon Magazine #146 (czerwiec 1989)
Tęczowy smok
Broń oddechowa tęczowej barwy wybuch światła
Łuski opalizujące odcienie wszystkich barw
Teren jasno oświetlone obszary pustynne i równinne
Charakter neutralny zły

Tęczowy smok (ang. Rainbow dragon) jest jednym z najpotężniejszych ze wszystkich złych smoków. Jest także najpiękniejszym, jego skóra prezentująca wiecznie zmienny pokaz opalizujących odcieni wszystkich barw. Kiedy smok znajduje się w jasnym pustynnym świetle, jego oślepiająca gra kolorów promienieje tak jasno, iż jest to bolesne dla oczu, wywołując u każdego atakującego karę -2 do trafienia bądź -4 w dodatku do kar za walkę w świetle, jeżeli atakujący (jak orkowie czy drowy) nie są przystosowani do bezpośredniego światła słonecznego.

Tęczowy smok walczy zwykle zestawem pazury/pazury/ugryzienie. Pięć razy dziennie może skorzystać ze swej broni oddechowej czystej energii, która wygląda jak tęczowej barwy wybuch światła. Ta broń oddechowa zadaje obrażenia równe punktom wytrzymałości smoka, lecz wpływa tylko na jeden cel na atak. Broń oddechowa szerokim na 1,6 m strumieniem energii rozciągającym się na 30 m. Tak jasne jest to światło, że jeżeli smok walczy w nocy, każdy w promieniu 30 metrów od strumienia musi zdać rzut obronny przeciwko zaklęciom bądź zostanie oślepiony na 1-4 rundy.

W dodatku wszystkie tęczowe smoki są zdolne używać zaklęć. Stadia wiekowe dziecka i młodego pozwalają tęczowemu smokowi uzyskać jedno pierwszopoziomowe zaklęcie na każdym stadium; w stadiach niedojrzałego i dorastającego może uzyskać drugopoziomowe zaklęcie. Trzeciopoziomowe zaklęcie jest uzyskiwane zarówno na stadium dojrzałego jak i starego, a czteropoziomowe zaklęcie zarówno na stadiach wiekowego i antycznego. Wszystkie tęczowe smoki potrafią mówić i lubią negocjować jeszcze większe daniny i łupy od miast, które chcą powstrzymać smoki od atakowania przez nie.

Tęczowe smoki agresywnie patrolują swoje terytoria (zwłaszcza za dnia) i wolą atakować, kiedy wyszło słońce by korzystać ze swych wzmacniających światło obron. Tęczowe smoki preferują jasno oświetlone obszary pustynne i równinne, zakładając legowiska w starych ruinach czy jaskiniach.

Krew tych bestii może zostać wykorzystana jako składnik w atramencie do pisania zaklęć deszcz kolorów, pryzmatyczna sfera, pryzmatyczny deszcz oraz pryzmatyczna ściana. Uważa się, iż z kawałka kości tęczowego smoka tworzy się najlepsze różdżki przyzwania.

Ataki oparte na żywiołach (ziemi, powietrza, ognia i wody) wpływają normalnie na tęczowego smoka. Elektryczne ataki są przyjmowane z karą -1 pw/KW do obrażeń, co jest pomocne, kiedy tęczowy smok walczy z błękitnym smokiem o wspólne terytorium.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.