FANDOM


Smok
Mist Dragon 2e
Mgielny smok z Monstrous Manual (1993)
Mgielny smok
Broń oddechowa chmura wrzącego oparu (2e i 3e) oraz strumień żrącego śluzu (3e)
Łuski lśniące błękitno-białe, ciemniejące do błękitno szarych ze srebrnymi plamkami
Teren pobliże wodospadów, bystrzy, wybrzeży, deszczowe krainy
Charakter neutralny

Smoki mgielne (ang. mist dragons) są samotnicze i filozoficzne. Ich ulubionym zajęciem jest przesiadywanie w ciszy i rozmyślanie. Nienawidzą być niespokojne i nie lubią konwersacji.

Przy narodzinach łuski mgielnego smoka są lśniące błękitno-białe. Z wiekiem łuski ciemnieją stając się błękitno-szare z metalicznymi srebrnymi plamkami połyskującymi w słonecznym świetle.

Mgielne smoki mówią swym własnym językiem i językiem wspólnym wszystkim neutralnym smokom. Także 15% smoczątek chmurowych smoków może rozmawiać z dowolnym inteligentnym stworzeniem. Szansa na posiadanie tej zdolności zwiększa się o 5% na kategorię wiekową.

WalkaEdytuj

Mgielne smoki próbują uniknąć starć przybierając mglistą postać. W walce szybko korzystają ze swych broni oddechowych po czym przybierają postać mglistą i ukrywają się w oparach - skąd rozpoczynają atak zaklęciami.

Broń oddechowa/specjalne zdolnościEdytuj

Broń oddechowa mgielnego smoka to chmura wrzącego oparu długa na 30 meetrów, szerokiej na 10 metrów i wysokiej na 10 metrów. Stworzenia pochwycone w parze wykonują rzut obronny przeciwko broni oddechowej dla połowicznych obrażeń. W nieruchomym powietrzu opar utrzymuje się przez 1k4+4 rundy; w drugiej rundzie kondensuje w wilgotny, dławiący, który oślepia oddychające powietrzem stworzenia na 1k4 rundy i zadaje 3k4 punktów obrażeń od topienia na rundę tak długo jak stworzenie pozostaje w chmurze (skuteczny rzut przeciwko broni oddechowej neguje oba efekty).

Mgielny smok rzuca zaklęcia i korzysta z magicznych zdolności na poziomie 6 plus jego modyfikator ataku.

Mgielne smoki są niewrażliwe na ogień i gorąco.

Mgielne smoki mogą przybrać (lub opuścić) spoistą, mgłopodobną postać na życzenie, raz na rundę. W tej postaci istnieje 75% prawdopodobieństwa na nieodróżnienie ich od zwykłych mgieł; w postaci mgielnej, ich Klasa Pancerza polepsza się o -3, a ich magiczna odporność o 15%. Mogą korzystać ze swoich zaklęć i wrodzonych zdolności będąc w mgielnej postaci, lecz nie mogą atakować fizycznie czy korzystać z broni oddechowej. Mgielne smoki w mgielnej postaci latają z prędkością 9 (KM: A). Z wiekiem chmurowe smoki uzyskują następujące moce dodatkowe:

Dziecko oddychanie wodą dwa razy dziennie; Młody: ściana mgły dwa razy dziennie; Małoletni: stworzenie wody dwa razy dziennie (oddziałuje maksymalnie na trzy metry sześcienne); Stary: gęsta mgła dwa razy dziennie. Wiekowy: przewidywanie pogody dwa razy dziennie; Antyczny: przewiewna woda dwa razy dziennie.

Środowisko/społecznośćEdytuj

Mgielne smoki żyją w pobliżu wodospadów, bystrzy, wybrzeży czy tam, gdzie opady deszczu są częste i silne. Ich legowiska sa zwykle wielkimi naturalnymi jaskiniami czy grotami wypełnionymi mgła i wilgocią. Mieszkające w lasach mgielne smoki żywią wielką urazę do roszczeń zielonych smoków zanim stracą wszelką cierpliwość i rozpoczną zmasowany atak. Mgielne smoki mogą mieć spiżowe smoki za sąsiadów. To jednakże rzadko prowadzi do konfliktu, gdyż oba smoki są zadowolone z pozostawianiem innych w spokoju.

Mgielne smoki są samotnikami, a 90% wszystkich spotkań jest z pojedynczymi. Grupowe spotkania są z rodzicami i potomstwem.

BionomiaEdytuj

Mgielne smoki mogą zjeść niemal wszystko, włączając w to rośliny drzewiaste, a nawet błoto. Jednakże najwięcej pożywienia czerpią z naturalnej mgły i pyłu wodnego. Często leżakują w mglistych, zadymionych miejscach, rozmyślając i pławiąc w wilgoci.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.