FANDOM


Smok
Beast Dragon
Bestialski smok z Dragon Magazine #321
Bestialski smok
Broń oddechowa Zmieszane zimno i elektryczność
Łuski Od ziemisto brązowych do oliwkowo zielonych
Teren Ziemie Bestii
Charakter Chaotyczny dobry lub neutralny dobry
Smok bestialski (ang. beast dragon) to jeden z dużych smoków sferowych, zamieszkujący Ziemie Bestii.

OpisEdytuj

Smoki bestialskie są dzikimi drapieżcami, które nigdy nie odpuszczają ofierze którą wywęszyły. Ci żarłoczni mięsożercy delektują się smakiem krwi i przemierzają Ziemie Bestii nieustannie, poszukując jedzenia. Preferują polować na wielkie dinozaury, ale ścigają wszystko co może sprawdzić ich umiejętności. Gdy zasłyszą pogłoski o złych istotach na ich planie, smoki zastosują wszystkie swoje łowieckie zdolności podczas tropienia złych najeźdźców, oraz obierania ich za zdobycz.

Owi okazali łowcy mają potężnie umięśnione ciała pokryte szorstką łuską, której barwy wahają się od ziemistego brązu do oliwkowej zieleni. Ostrogi kostne, przypominające kamienne kolce, sterczą ze smoczej żuchwy i szyi. Owe kolce biegną wzdłuż grzbietu bestialskiego smoka, aż po koniec ogona. Pojedynczy, ząbkowany róg wystaje ze szczytu jego głowy.

Bestialskie smoki są istotami wysoce społecznymi. Używają swej alternatywnej formy do przybierania kształtów innych drapieżników, by wespół polować i kojarzyć się z nimi. Nie powinno dziwić, że duża liczba półsmoków na Ziemiach Bestii szczyci się swym smoczym dziedzictwem.

Walka i moceEdytuj

Smok bestialski pakuje się w napastnicze starcia jako łowca dążący do zabójstwa. Zdejmuje wrogów szybko za pomocą swych pazurów i ugryzień. Co starsze bestialskie smoki używają swego rogu do taranowania ofiary; jeśli istota przetrwa ten wstępny atak, smok przechodzi do naturalnych ataków. Owe gady używają broni oddechowej tylko w defensywie.

 • Broń oddechowa: Zionięciem bestialskiego smoka jest stożek zmieszanego chłodu i elektryczności. Zadaje on obrażenia w połowie od mrozu, a w połowie od prądu. Udany test refleksu pozwala zmniejszyć obrażenia od obydwu wartości o połowę każdej z nich.
 • Smoki te z natury świetnie znają się na tropieniu (jako smoczątka otrzymują talent pozwalający na to) i wyczuwaniu zapachów (od okresu wczesnej młodości).
 • Wraz z wiekiem wzrasta ich odporność na obrażenia od magii.
 • Alternatywna forma: Dorastające i starsze bestialskie smoki potrafią zmieniać się w każde zwierzę lub magiczną bestię o rozmiarze dużym lub mniejszym. Smok nie przywraca sobie punktów zdrowia przy metamorfozie i może wrócić do prawdziwej postaci kiedy tylko zechce.
 • Atak bodnięciem: Dojrzałe i starsze bestialskie smoki mogą (w dodatku do naturalnych ataków zębami, pazurami, skrzydłami i ogonem) uderzyć przeciwnika rogiem - obrażenia od tego ataku są zależne od rozmiaru i siły smoka.
 • Potężna szarża:Stare i starsze bestialskie smoki typowo zaczynają atak od pochylenia głowy i użycia swego rogu przy szarży na przeciwnika. Łączą wtedy atak szarżą i atak rogiem, by zadać dużo wyższe obrażenia.
 • Wraz z wiekiem otrzymują specjalne zdolności czaropodobne (efekty zaklęć na życzenie), ale są one bardzo ograniczone:
  • Skok (trzy razy na dzień, smoczątka i starsze);
  • Regeneracja (raz na dzień, jaszczury i wielkie jaszczury).

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.