FANDOM


Smok
Beljuril Dragon
Beljurylowy smok przy wulkanie
Beljurylowy smok
Broń oddechowa prostopadłościan pochłaniający ciepło, światło i wibracje lub splunięcie magmą
Łuski szare lub czarne płytki przeplatane jasnoczerwonymi i żółtymi konturami, z wiekiem ciemnoszare i fioletowe
Teren wulkanicznie aktywne obszary
Charakter chaotyczny neutralny

Beljurylowy smok (ang. Beljuril dragon) jest pozostałością z czasów, kiedy oceany magmy opływały wybrzeża młodych kontynentów. Smoczątko jest ciemnoszare, lecz powoli rozwija ubarwienie jeziora lawy: szare bądź czarne płytki przeplatane jasnoczerwonymi i żółtymi konturami. Starszy smok stopniowo zatraca ten wzorzec barw i rozwija ciemnoszare i fioletowe łuski upstrzone rozrzedzonym błękitem i zielenią.

Beljurylowe smoki mówią swoim własnym językiem oraz tym jednego typu stworzeń żyjących w pobliżu. (Zazwyczaj mają kilku sąsiadów.) Dorosłe na 50% mówią językiem wspólnym dla wszystkich smoków klejnotowych. Beljurylowe smoczątka mają 5% szansę na skomunikowanie się z dowolnym inteligentnym stworzeniem. Szansa ta zwiększa się o 5% na kategorię wiekową.

WalkaEdytuj

Jako iż żyją w tak odizolowanych miejscach, młode beljurylowe smoki są ciekawe stworzeń, których nie widziały nigdy przedtem. Rzadko inicjują walkę, a ich srogie środowisko zazwyczaj chroni ich przed wszelkimi zagrożeniami. Jedynymi sytuacjami, kiedy starsze smoki dążą do konfliktu są podczas poszukiwania nowego domu w aktywnym sejsmicznie terytorium. Beljurylowe smoki są niewrażliwe na ataki oparcie na cieple.

Broń oddechowa/specjalne zdolnościEdytuj

Beljurylowe smoki mają dwie bronie oddechowe. Jedną jest wybuch energii, który wyładowuje piękny, zielony, fioletowy lub błękitny prostopadłościan iskrzący błyskającym światłem. Eksplozja pochłania ciepło, światło i wibracyjną energię 25 PSS (punktów siły sejsmicznej - ang. seismic force points). Ładunek jest cichy, zimny i generuje potężne wyładowanie elektryczne. Wybuch czasem (10% szansy) tworzy 1k6 klejnotów beljurylu wielkości pięści wartych 5 000 sz każdy. Smoki mogą korzystać z tej broni tylko w sejsmicznie aktywnym środowisku. Ich druga broń oddechowa jest splunięcie magmą. (Okazjonalnie magma ta jest nadzwyczajnej jakości, o efektach w grze innych od tych dla lawy). Tak jak inne smoki klejnotowe, beljurylowe posiadają psioniczne zdolności.

Powszechne moce:

  • Psychokineza - Nauki: Molekularna rearanżacja, telekineza.Oddania:Kontrola płomieni, kontrola wiatru, bariera inercyjna, molekularna agitacja, molekularna manipulacja.
  • Psychometabolizm - Nauki: Powstrzymanie energii, metamorfoza. Oddania: Dostosowanie komórkowe, chemiczna stymulacja, użyczenie zdrowia, zatrzymanie animacji.

Środowisko/społecznośćEdytuj

Beljurylowy smok zamieszkuje jeziora lawy utworzone na szczycie wulkanu przez erupcję. Jest to niezwykłe środowisko, gdzie okresowo pojawiają się kurtany ognia i ogniste fontanny. Lawa płynąca w tych jeziorach jest gładka i falista. Powierzchnia chłodnieje w ciemną skorupę, która jest rozrywana i spękana od nurtów oraz ruchów beljurylowych smoków. Smoki rzadko opuszczają swoje jeziora za wyjątkiem nadchodzącej erupcji. W tym czasie smoki lecą poszukując nowych jezior i innych wielkich koncentracji lawy. Legowisko beljurylowego smoka jest kompleksem zawierającym jezioro lawy wraz z otaczającymi jaskiniami i pobliskimi górskimi strukturami.

Wielkie skarby można odnaleźć w legowiskach beljurylowego smoka. Jednakże jakiekolwiek metale szlachetne lub klejnoty są odnajdywane w stanie surowym. Beljurylowe smoki pływają pośród rzadkiej rudy nanoszonej przez jeziora lawy z głebin ziemi (typ i wartość może być określana przez Mistrza Podziemi). Jeziora mają także 50% szans na zawieranie płynnego srebra lub miedzi (warte odpowiednio 1000 - 8000 sm i sm); problem stanowi oczywiście wydobycie i ochłodzenie ich. Złoża złota warte 1000 - 10 000 można odnaleźć pod oraz wokół jezior lawy i istnieje 80% szansa odnalezienia wartego 1000-10 000 sz płynnego ornamentalnego kamienia. Stara skała wokół legowisk beljurylowych smoków jest usiana beljurylami. (Większość gorączek beljurylu ma miejsce w starych legowiskach beljurylowyc smoków nie używanych przez pokolenia.) Porównaj tabelę smoczych kategorii wiekowych dla liczby beljurylów znajdywanych na każdym etapie życia smoka. Istnieje także 60% szansa odnalezienia 1k100 innych kamieni półszlachetnych, takich jak kwarce, kryształy i tęcozwy obsydian. W wieku poziomu 6 i wyższym beljurylowe smoki zaczynają gromadzić meteoryty bądź gwiezdny metal. Jedną z niewielu okazji kiedy podróżują z sejsmicznych obszarów jest gromadzenie tego materiału, który wspomaga je w ich rzucani czarów i tajemnych rytuałach. Tabela smoczych kategorii wiekowych wymienia liczbę sztuk gwiezdnego metalu (o wartości podstawowej 10 000 sz), które zgromadził smok. Istnieje 10% szansa odnalezienia 1k6 magicznych przedmiotów, lecz tylko tych przedmiotów, które potrafią wytrzymać ogromne gorąco odnajduje się w legowisku beljurylowego smoka.

BionomiaEdytuj

Beljurylowe smoki żywią się z sejsmiczną energią i muszą pozostać w sejsmicznie aktywnym środowisku by pozostać zdrowymi. Po prawdzie nie konsumują klejnotów i minerałów, lecz otaczają się nimi poprzez filtrowanie sejsmicznej energii potrzebnej im do przetrwania poprzez struktury krystaliczne kamieni. Beljurylowe smoki muszą pozostać na obszarze o minimum 300 PSS. Jeżeli obszar jest mniej aktywny, smok cierpi 1 punkt obrażeń na każde 10 PSS poniżej 300. Jeżeli sięgnie mniej niż 10 punktów wytrzymałości, zapada w głęboką drzemkę, póki nie zostaną przeniesione bądź nie zwiększy się sejmiczna energia.

W rzadkich miejscach, gdzie mieszkają beljurylowe smoki, składają i zakopują swoje jaja głeboko w ziemi. Każdy smok rodzi się w tym samym czasie co nowy wulkan. Pisklę musi przetrwać gorąco i ciśnienie większe niż to doświadczane później w życiu, toteż przychodzi na świat z nadzwyczaj silną wartością Klasy Pancerza. Od młodości po młodzieńcze lata beljurylowy smok doświadcza nagłych przyrostów rozmiaru, podczas których zrzuca swoje ochronne łuski, a jego KP słabnie. Wraz z dojrzewaniem smok odzyskuje swoją ochronę podczas twardnienia nowych łusek.

Zobacz teżEdytuj

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.