Sferopedia
Advertisement

Skurchur

Skurchur do demon który kusi śmiertelników grzechami umysłu, tak jak sukkub kusi grzechami ciała.

Opis[]

Ciało skurchura jest wykręcone i zdeformowane; wygląda jak u oskubanego i bezskrzydłego sępa. Jego nogi przypominają ludzkie, za to ręce wyglądają jak ptasie nogi ze szponami. Jego szyja przypomina sępią, ale głowa wygląda jak u węgorza z nadzwyczaj głęboką paszczą, pełną przezroczystych, igłowatych zębów. Chociaż wydaje się mieć 90 centymetrów długości, jego wiciowaty ogon jest nieproporcjonalnie długi. Ogon ma prawie 5 metrów długości i przypomina splecioną wiązankę włosów, spomiędzy których sterczą malutkie kolce i okropne haczyki.

Skurchur waży około 20 kilogramów. Jego charakter jest (typowo dla demonów) chaotyczny zły.

Zwyczaje[]

Te nędznie wyglądające demony są raczej obrzydliwe w swoich prawdziwych formach, jednak są mistrzami kłamstw i oszustw i preferują działać w formie nieskazitelnie ubranego niziołka lub gnoma o dobrych manierach.

Organizacja[]

Demony te należą do ulubionych sługusów Fraz-Urb'luu, którzy korumpują polityków, wodzów, bohaterów i duchownych na których zwrócił on swą uwagę. Dwa Skurchury stanowią świtę 9-cio poziomowego sługi Fraz-Urb'luu. Ponadto, miasto Athawyn w Sercu Pustki zarządzane jest przez skurchury i sukkuby w służbie tego władcy demonów. Przeważnie działają jednak pojedynczo.

Działalność[]

Skurchury rozkoszują się rolą doradcy i czerpią specjalną przyjemność w łudzeniu - w innym razie miłego i życzliwego - lidera do zaakceptowania ich w tej roli. Wyszeptane rady, które skurchur daje swoim fałszywym sojusznikom, mają wydawać się pomocne i mądre - lecz gdy rozpatrzone, okazują się szerzyć nieszczęście, ból i grozę.

Walka[]

Skurchur przeważnie wchodzi do walki przybrawszy postać humanoida, w której dzierży finezyjną broń: sztylety, rapiery i małe puginały. Kiedy walka zrobi się poważna, skurchur wraca jednak do prawdziwej postaci, w której może wykończyć przeciwników swoją dużo bardziej użyteczną bronią naturalną - ogonem, ugryzieniem i pazurami.

Jego ogon daje mu nadzwyczajny zasięg jak na istotę tych rozmiarów. Jeśli trafili mu się miękcy przeciwnicy, koncentruje wszystkie swoje ataki na jednym z nich. Przy starciu z dużo trudniejszymi oponentami, skurchur używa zdolności podobnej do większej teleportacji aby oddalić się, po czym używa innych zdolności czaropodobnych w celu zasiania niezgody między przeciwnikami. Koncentruje się wtedy na tych wrogach, których wcześniej potraktował swoim przynoszącym piękno dotykiem.

Moce[]

Jedną z najbardziej podstępnych zdolności skurchura jest zwiększanie piękna stworzenia którego dotknął - jednak za cenę wyssania i pochłonięcia jej siły woli oraz intuicji. Skurchury uwielbiają używać tej umiejętności aby przekupić i zjednać sobie sługi.

Aby skorzystać z dotyku przynoszącego piękno, skurchur musi poświęcić pełną akcję, podczas której nawiązuje fizyczny kontakt z osobą która się na to zgadza lub jest bezsilna. W każdej rundzie póki dotyk trwa, ofiara traci 2k4 Mądrości, oraz otrzymuje +1 do Charyzmy.

Skurchur może wyssać tyle Mądrości ile zechce (lub ile ofiara mu pozwoli), ale maksymalny przychód przyznanej Charyzmy jest zależny od Charyzmy samego demona (zwykle +4). Utracona Mądrość może zostać wyleczona, za to dodatkowa Charyzma zanika po 24 godzinach.

  • Raz na dzień, skurchur może spróbować przywołać sukkuba, z szansą 30% na powodzenie.
  • Skurchur dysponuje typowymi dla demona tanar'ri cechami, jak niewrażliwość na trucizny.
  • Skurchur dysponuje gamą zdolności czaropodobnych (efektów czarów na życzenie):

Zobacz również[]

  • Quasit - inny demon którego przeznaczeniem jest służyć śmiertelnikom za doradcę i sprowadzać ich na złą drogę.

Źródła[]

  • Dragon Magazine #333 (2005; 3e)
Advertisement