Sferopedia
Advertisement
Nieboska Moc
Shaktari.jpg
Shaktari
Tytuł(y) Królowa Trucizn, Królowa Marilithów
Symbol brak
Plan Ojczysty Otchłań/53/Vudra
Rodzaj mocy władczyni demonów
Charakter chaotyczny zły
Dziedziny marilithy, trucizny
Domeny brak
Ulubiona broń brak
Zwierzchnik brak

Shaktari jest władczynią demonów, rządzącą marilithami. Shaktari wygląda niczym każdy marilith, chociaż jej rozmiary są znacznie, znacznie większe, a skóra ma czarny kolor. W przeciwieństwie do innych demonów tego rodzaju, ma ona aż osiem ramion, a w którym dzierży najróżniejsze bronie i posługuje się nimi z zabójczą precyzją. 

Królowa Marilithów żyjąc od eonów na zatrutej warstwie w dużej mierze pokrytej wodą, dostosowała się do tego środowiska, stając się stworzeniem ziemnowodnym, idealnie czującym się zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Jak przystało na Królową Trucizn, Shaktari pokrywa każdą ze swoich broni zabójczą trucizną, która szybko zabija wrogów z którymi walczy. Ową trucizną wytwarzają gruczoły na jej ogonie, dlatego też przy każdy jej cios jest toksyczny. Toksyczna krew Shaktari, wraz z całą magią skrywaną w jej ciele, sprawia że władczyni demonów w promieniu 36 metrów otoczona jest trującą aurą, działającą tak samo jak trucizna wytwarzana przez jej ciało. Na szczęście dosyć łatwo można zwalczyć tą moc, zaklęciami neutralizacji trucizny i pokrewnymi.

Od eonów była ona najaktywniejszym władcą demonów uczestniczącym w Wojnie Krwi. Armie jej marilithów ścierały się z armiami baatezu, a jej zwycięstwa przechodziły do legendy. Wszystko to jednak się skończyło, kiedy diabły zdołały ją uwięzić w Studni Ciemności. Nikt nie wie dokładnie jak zdołali oni złapać Shaktari i zamknąć ją na tamtej warstwie. Plotka głosi, że trójka z Książąt Piekieł zawarło pakt z wrogimi Jej władcami demonów i wspólnymi siłami im się to udało. Tajemnicą pozostaje również jak Królowa Trucizn zdołała się wydostać. Tu znów plotka głosi, że jakiś baernoloth, zainteresowany eskalacją Wojny Krwi, wspomógł ją w tym przedsięwzięciu. Kiedy tylko Shaktari odzyska siły nadszarpnięte przez Studnię Ciemności, można być pewnym że wznowi ofensywę na Wojnie Krwi. Póki Shaktari wraca do sił, jej wojska stacjonują na wyspach warstwy, organizując potężne wojska i armie.

Sługami Królowej Trucizn są przede wszystkim marilithy, jednakże również wężowe istoty pokroju nag lub yuan-ti czczą ją jako bóstwo.

Źródła[]

  • Dragon Magazine #359
Advertisement