Sferopedia
Advertisement
Bóstwo
Sess'Innek
Tytuł(y) Jaszczurzy Imperator
Symbol pazurzasta, zielona jaszczurza dłoń
Plan Ojczysty Otchłań/7/Fantomowa Ruina / Pustkowia Zagłady i Rozpaczy
Ranga mocy Władca Demonów
Charakter Chaotyczny zły
Dziedziny cywilizacja, dominacja
Domeny Ciemność, Zniszczenie, Tyrania, Wojna, Wodna Śmierć
Ulubiona broń długi miecz
Wrogowie Semuanya
Zwierzchnik

Sess'Innek - Władca Demonów, Lord Tanar'ri, obiekt kultu przez większość jaszczurzych króli i plemion jaszczuroludzi rządzonych przez nich. Dzięki skuteczności jaszczurzo-demonich metysów udało mu się uzyskać status półboga.

Brał udział w Wojnie Krwi, ale po licznych bataliach znudził się nią i chciał znaleźć swoje dominium w innym miejscu. Powiada się, że to on skorumpował dzieci Semuanya chaotycznym złem, tworząc Jaszczurzych Króli. Zafascynowany efektem dążył wprowadzenia jego kultu wśród tej gadziej rasy, co sukcesywnie się udawało. Początkowo przekazywał relatywnie słabą moc, na poziomie niskopoziomowego szamana, ale z czasem coraz bardziej pełnoprawną kapłańską. Podobnie też uczył się tworzyć i zarządzać swoimi awatarami, które przez długi czas były słabsze niż te tworzone przez inne Moce o porównywalnej randze.

Wyglądem przypomina wielkiego Jaszczurzego króla, posiadającego 6 ramion oraz parę zielono-brązowych skrzydeł. On, jak i jego awatarowie, są w pełni odporni na elektryczność, oraz częściowo na ogień i chłód. Ostrożnie wysyła swojego awatara, obawiając się utraty swoich dwóch magicznych mieczy, jednego długiego i drugiego dwuręcznego (posiadają moce planarnego przeskoku, rozproszenia magii oraz tworzenia światła). Każdym z ramion jest w stanie odrębnie zaatakować. Najczęściej jednak awatara zsyła podczas wielkich uroczystości religijnych, podczas przyjmowania hołdów od znacznych jaszczuroludzi, jaszczurzych królów, ujarzmionych innych ras przez jego wyznawców lub podczas dużych rytuałów składania krwawych ofiar.

Od swoich wyznawców Sess'Innek domaga się dominacji, drapieżności, agresywności, ekspansji kultu swego demonicznego boga oraz eksterminacji kapłanów Semuanya. Koniecznym też jest, by każdy kapłan lub szaman był chaotycznie zły.

Źródła[]

Advertisement