FANDOM


Senne szczątki

Senne szczątki

Senne szczątki (ang. dream vestige) to potężny, widmowy nieumarły o chaotycznym, złym charakterze.

"Potężna rzeka mgły sunie naprzód, niczym diabelski wodospad, napuchła, grzmiąca i pyląca. Jej kształtom towarzyszy szmer głosów niczym ze snu, które bełkoczą, płaczą i skarżą się na okropny los. Strzeliste macki mgły wystają z tej masy, tykając i wyczuwając pokarm."

OpisEdytuj

Pierwszy zbiór sennych szczątków narodził się z koszmarów całego miasta, gdy wszyscy jego mieszkańcy zmarli podczas przeklętego snu (którego klątwę przypisuje się Orkusowi). Od tego czasu, owa istota rodziła się wiele razy, sama z siebie.

Senne szczątki to łowca - poluje na inne stworzenia, które może przyłączyć do siebie - tak ciało jak i umysł, czy żywego czy nieumarłego. W związku z tym, nawet inni nieumarli mają powód by odczuwać strach przed sennymi szczątkami, które polują na swój własny rodzaj. Ten potwór czai się na ofiary na sufitach, za ścianami lub pod podłogą, niewidoczny dla nieszczęśników. Nagłe, instynktowne przerażenie (przez zdolność do rozprzestrzeniania strachu) zwiastuje zjawienie się sennych szczątków wraz z ich szeptami, zawodzeniem i lamentowaniem swoich dawnych ofiar.

Senne szczątki rozumieją języki, które rozumiały pochłonięte przezeń ofiary, zatem najlepiej zna powszechnie znane mowy.

MoceEdytuj

Senne szczątki używają swych bezcielesnych macek by namieszać w umysłach żywych i pokruszyć ich ciała - stara się przy tym wciągnąć wgłąb siebie jak najwięcej istot. Jeśli nie będzie pochłaniać ciał przez zbyt długi czas, zacznie w końcu obumierać z głodu.

  • Ów nieumarły roztacza wokół siebie aurę zbeszczeszczenia, napajając wszystko negatywną energią. (Co działa niczym aura świątyni zła.) Aura wzmacnia pobliskich nieumarłych (w tym senne szczątki).
    • Rozproszenie tego efektu działa tylko chwilowo.
  • Macki tej istoty porywają część umysłu dotkniętej ofiary - na co odporne są stworzenia nieintelegentne (jak zwierzęta) oraz pozbawione umysłu (jak golemy). Wysysa w ten sposób inteligencję ofiar i pochłania ją.
    • Gdy pochłonie dość intelektu ofiar, senne szczątki rozdzielają się na dwa osobniki, powielając się.
  • Potrafi też rozsiewać wokół siebie uczucie wstrząsającego strachu.
  • Senne szczątki otoczone są mocą odbijającą zaklęcia.
  • Senne szczątki mogą w każdej chwili przenieść się do wymiaru snów, w którym porusza się dużo szybciej. W jedną minutę przebywa odległość 5 mil w normalnym świecie. Dodatkowo, może stąd podróżować do dowolnego planu.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.