Sferopedia
Advertisement
Bóstwo
Sekolah
Tytuł(y) Rekini Ojciec, Wielki Rekin, Rozmiłowany w Łowach, Ten, Który Woła z Otchłani
Symbol biały rekin
Plan Ojczysty Baator/5/Stygia/Sheyruushk
Ranga mocy Pomniejsze bóstwo
Charakter praworządny zły
Dziedziny sahuagini, rekiny, grabież, polowanie, tyrania
Domeny ocean, prawo, siła, tyrania, wojna, zło, czarna woda
Ulubiona broń wielki topór/trójząb
Sojusznicy brak
Wrogowie Sashelas z Głębin
Zwierzchnik brak

Symbol Sekolaha

Złośliwy, wiecznie głodny Sekolah jest jedynym bóstwem sahuaginów. Reprezentuje żywiołową siłę niepowstrzymanej złośliwości i brutalności. Swoją rasę prowadzi do grabieży, rzezi i panowania, zaś rozrodcza natura sahuaginów upewnia go, że nie zostaną one wytrzebione. Wielki rekin pływa poprzez Dziewięć Piekieł i nawet żaden baatezu nie ośmieli się do niego zbliżyć, z powodu jego bezkompromisowego okrucieństwa. Sekolah zdolny jest do przebycia dużych odległości, aby odnaleźć krakena, kałamarnicę, czy innego morskiego potwora pokaźnych rozmiarów, który zapewniłby mu wartą tego chwilę polowania (Rekini Ojciec szuka sobie ofiar we wszystkich planach, do których może się dostać).

Jeśli uzna to za potrzebne, Ten, Który Woła z Otchłani wysyła jako swego posłańca rozwiniętego, wielkiego czarciego rekina o 16 KW - nie lubi bawić się w takie subtelności jak zsyłanie wizji czy snów. Pojawia się osobiście tylko wtedy, kiedy nie ma innego wyjścia lub kiedy jest szczególnie zadowolony z sukcesów swoich dzieci.

W jego otoczeniu na planie ojczystym zawsze znajdują się czarcie sahuaginy i złe żywiołaki wody wszystkich rozmiarów.

Historia/związki[]

Historia Sekolaha ginie w pomroce dziejów i niewielu jest śmiałków, którzy wykazali by się odwagą potrzebną do tego, by ją poznać. Rekini Ojciec nie ma żadnych znanych sprzymierzeńców - ma za to wielu wrogów, z którymi ściera się ilekroć ma ku temu okazję. Najważniejszym z nich jest Sashelas z Głębin - bóg znienawidzonych przez Sekolaha morskich elfów. Do innych zalicza się większość dobrych bogów z panteonów humanoidów i morskich stworzeń.

Dogmat[]

Poluj i zabijaj swoich przeciwników, kiedy tylko możesz. Zjadaj ich ciała - mięso jest mięsem i wzmocni Cię w Twojej walce ze słabszymi od Ciebie. Nie okazuj litości słabym, nawet jeśli są Twoimi ziomkami. Doskonal swoje umiejętności bojowe i rozmnażaj się, by sahuagini mogli opanować wody całego świata.

Kler i świątynie[]

Duchowieństwo Sekolaha jest złożone wyłącznie z sahuaginów płci żeńskiej i zorganizowane hierarchicznie - starsze kleryczki rządzą młodszymi za pomocą terroru i jednocześnie próbują zająć podstępem coraz wyższą pozycję w swojej świątyni. Kapłanki przewodzą prowadzącym najazdy drużynom, wybierają swoje łupy wojenne zaraz po szlachcie i odprawiają rytuały poświęcania ofiar. Polowanie i krew są dwoma najważniejszymi ofiarami w oczach Wielkiego Rekina - niezależnie od tego, czy jest to krew rozlana w walce, czy upuszczona torturowanemu przeciwnikowi. Wymaganie Inteligencji u kapłanki nie odzwierciedla niewielkiego poważania potęgi umysłu przez Sekolaha, lecz duchowieństwo przyjmuje w swe szeregi tylko takie przedstawicielki rasy morskich diabłów, które są na tyle bystre, by ostrożnie zaplanować najazd. Sekolah wysyła swoich wyznawców aby szerzyli jego złą wolę na Planie Materialnym i w innych sferach. Jego kleryczki zwykle dowodzą armiami sahuaginów i rekinów, które pustoszą osady morskich elfów.

Młode sahuaginki chcące wstąpić w szeregi kleru kościoła Sekolaha muszą przejść wiele bolesnych i niebezpiecznych testów. Najpopularniejszymi są: upolowanie rekina z pomocą samego trójzęba oraz znalezienie, a następnie publiczne zjedzenie jakiegoś mocno trującego, morskiego stworzenia. Każda kapłanka, która chce zyskać sobie szacunek innych powinna posiadać rekiniego towarzysza, a najlepiej kilku.

Świątynie Sekolaha są przeważnie ulokowane w najciemniejszych i najmroźniejszych wodach, z dala od oczu większości wyznawców. Głębokie rozpadliny i rafy koralowe są preferowane, podobnie jak jakiekolwiek miejsce, w którym zbierają się rekiny. Modlitwy do Sekolaha zwykle zawierają prośby o udane polowanie i jak największą ilość rozlanej krwi. Typowa modlitwa może zaczynać się słowami: "O wielki - daj mi swą siłę, bym mógł być szybki i swe szczęki, bym mógł rozrywać mych wrogów".

Źródła[]

Advertisement