FANDOM


Bóg
Sargonnas2
Sargonnas i kapłan
Sargonnas
Tytuł(y) Argon (Istar, Ergoth), Siewca Ognia (Hylo), Gonnas Władczy (Lodowa Ściana), Kinis (Qualinesti), Kinthalas (Silvanesti), Misal-Lasim (Tarsis), Sargas (Mithas), Sargonax Poskramiacz (Thorbardin)
Symbol Stylizowany czerwony kondor
Plan Ojczysty Otchłań
Ranga mocy Większe bóstwo
Charakter Praworządny zły
Dziedziny Zemsta, podbój, siła, szał
Domeny Ogień, prawo, wojna, zło
Ulubiona broń Topór dwuręczny ("Rogi Gniewu")
Zwierzchnik
Sargonnas symbol

Symbol Sargonnasa

Sargonnas jest dla mieszkańców Ansalonu zagadką i pilnie ten stan utrzymuje. Zadumany bóg woli działać samotnie i w odosobnieniu. Choć czasem musi sprzymierzać się z innymi złymi bóstwami, nie czuje się z nimi związany. Pogardza bogami i boginiami Dobra - z wyjątkiem Kiri-Jolitha, którego darzy niechętnym szacunkiem. Sargonnas to gniewne, wojownicze i zdradliwe bóstwo, wymagające od wyznawców bezwzględnego posłuszeństwa. Jego najbardziej oddanymi sługami są minotaury. Nazywają go imieniem Sargas i wierzą, że posiada aspekt minotaura. Dla nich ucieleśnia władzę zyskaną dzięki brutalnej sile i dzierżoną z honorem. Minotaury niechętnie traktują ludzi i inne rasy, którzy deklarują kult Sargonnasa - często wręcz zaprzeczają, że jest to ten sam bóg co Sargas. Większość z wyznawców Sargonnasa niebędących minotaurami widzi w nim bóstwo zemsty. Do jego kapłanów często przychodzą osoby skrzywdzone, poszukujące nielegalnej zemsty na krzywdzicielach. Sargonnasa często czczą łowcy nagród. Najświętszym dniem jego kultu jest pierwszy argona. Tego dnia minotaury zostały rasą wybraną i zbuntowały się przeciw krasnoludom Kal-Thax (które ich niegdyś zniewoliły), zabijając wszystkich członków ich społeczności. Niegdyś tylko minotaury obchodziły to święto, ale z czasem przejęli je również inni wyznawcy, którzy celebrują przekonanie, że siła oznacza słuszność. Sargonnas był towarzyszem Takhisis, choć przed śmiercią bogini zraził się do niej. Ich dziećmi są Zeboim i Nuitari.

DogmatEdytuj

Wymierzaj zemstę swoim krzywdzicielom. Dla słabych nie ma miejsca w społeczeństwie. Siła daje władzę. Władzę osiąga się siłą, a sprawuje z honorem. Bądź wierny tym, którzy są lojalni wobec ciebie. Niszcz tych, co cię zdradzają. Nie okazuj litości, bo litość poniża i ciebie, i wroga.

ŹródłaEdytuj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PANTEON DRAGONLANCE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Chaos
 
Najwyższy Bóg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paladine
 
Mishakal
 
 
 
 
Gilean
 
 
 
 
Takhisis
 
Sargonnas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Branchala
 
 
 
Majere
 
 
Reorx
 
 
Morgion
 
 
Chemosh
 
 
 
Hiddukel
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Shinare
 
Sirrion
 
 
Chislev
 
Zivilyn
 
 
 
Mina
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kiri-Jolith
 
Habbakuk
 
Solinari
 
Lunitari
 
 
Nuitari
 
Zeboim
 
 
 
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.