FANDOM


636252767919065233

Piranie

Ryby, zwłaszcza ich większe gatunki, potrafią być w wodzie groźnymi przeciwnikami. Trzeba w końcu pamiętać, że to ich naturalne środowisko. Występuje wiele rodzajów niebezpiecznych i drapieżnych ryb, niektóre tak wielkie, że są w stanie połknąć ofiarę w całości.

BarakudaEdytuj

Pierwszą oznaką obecności barakudy może być nagły ból w odgryzionych przez nią palcach u stóp. Te potężne drapieżniki z ostrymi zębami lubią podpływać cichaczem i atakować z zaskoczenia. Spotykane są w ciepłych morskich wodach.

Ogromny karpEdytuj

Jest to olbrzymi gatunek popularnej ryby, która często ląduje na stołach ludzi i innych istot. Olbrzymie karpie są swoistą zemstą natury, gdyż zdarza im się połykać upolowanych humanoidów w całości.

Ogromny sumEdytuj

Ogromne sumy to koszmar zarozumiałych wędkarzy, z których urządzają sobie uczty. Oprócz potężnej paszczy atakują one swoimi czułkami, wydzielającymi truciznę.j

SmoczycaEdytuj

Ryba głębinowa o ostrych jak szpilki zębach i wielkich, wyłupiastych oczach. Jej najgroźniejszą bronią są wyrastające z grzbietu kolce, zawierające śmiercionośną truciznę. Ponieważ ta nieduża ryba pływa na ogól przy dnie, zdarzają się przypadki przypadkowego nadepnięcia na nią, kończące się tragicznie.

Węgorz elektrycznyEdytuj

Ryba ta potrafi wyzwolić ze swego ciała ładunek elektryczny, porażający prądem wszystkie istoty w promieniu pięciu metrów. Ponowne naładowanie się zajmuje jej około godziny. Jest odporna na wszelkie ataki związane z elektrycznością.

Ogromny węgorzEdytuj

Ta odmiana nie posiada broni elektrycznej, jest natomiast wielka, zwinna i potrafi zadawać bolesne ugryzienia.

Węgorz morskiEdytuj

Wa żyjąca w morzach odmiana ma znacznie silniejszy ładunek elektryczny od węgorza rzecznego. Jego wyładowanie może nawet sparaliżować ofiarę, powodując w konsekwencji jej utonięcie.

Węgorz wodorostowyEdytuj

Jak wskazuje jego nazwa, upodabnia się on do wodorostów i atakuje z zaskoczenia. Jego ugryzienie jest silnie trujące. Istoty te, spotykane we wszystkich rodzajach wód, posiadają pewną dozę inteligencji, skłaniającą je do zakładania stałych legowisk w podwodnych pieczarach i przechowywaniu tam świecidełek i innych przedmiotów zdobytych na ofiarach. Kolonia węgorzy wodorostowych składa się z sieci tuneli, w których mieszkają poszczególne rodziny.

Ogromna belonaEdytuj

Ta ryba o ostrym nosie i potężnej paszczy jest kolejnym postrachem słodkowodnych żeglarzy i pływaków. Również połyka ofiary w całości.

MinógEdytuj

Minogi posiadają podobny do przyssawki pysk, za pomocą którego przyczepiają się do ciał ofiar i wysysają ich krew. Ich słabą stroną jest paniczny strach przed ogniem. Istnieje tęż odmiana tych istot żyjąca na lądzie.

Manty i płaszczkiEdytuj

Ryby o spłaszczonym ciele, często dobrze zakamuflowane. Żerują przy dnie i sieją strach jadowitym kolcem na końcu ogona.

Ogromny szczupakEdytuj

Spotykane najczęściej w głębokich jeziorach, ryby te znane są ze swych zabójczych ataków z zaskoczenia.

Pirania i ogromna piraniaEdytuj

Piranie żyją w ławicach liczących sobie do 50 sztuk. Są agresywne i atakują większość napotkanych istot. Obecność w wodzie krwi wpędza je w szał bojowy, podczas którego walczą jeszcze zacieklej. Potrafią również wyskakiwać nad wodę i wgryzać się w istoty na brzegu rzeki.

Koń morskiEdytuj

Ogromna wersja niewielkiego konika morskiego jest oswajana i tresowana na wierzchowce przez niektóre podwodne rasy. Istoty te są waleczne i potrafią atakować swoją twardą głową i długim, zwinnym ogonem; który może służyć także do obezwładniania wrogów.

RekinEdytuj

Te owiane złą sławą drapieżniki bezbłędnie wyczuwają w wodzie zapach krwi i natychmiast podążają jego śladem, atakując ranną istotę. Mają kilka szeregów zapasowych zębów, które natychmiast zastępują te utracone. Uwielbiają polowanie i często atakują w grupach, zjadając po kawałku upolowanej zdobyczy.

MegalodonEdytuj

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.