Sferopedia

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie opublikuj zmiany, jeśli na pewno chcesz wycofać edycję.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
  +
[[Plik:RubinoweBerło.jpg|thumb|Rubinowe Berło]]
To berło lśni niewiarygodnym, nieziemskim blaskiem. Niektórzy twierdzą, że już sama wartość klejnotów przekracza milion sztuk złota. Jest to jednak także groźna broń zła. W walce działa jak ''splugawiona wielka maczuga +6'', która rzuca czar ''zadawanie krytycznych ran'' na każdego, kogo dotknie (odpowiednia siła woli zmniejsza obrażenia). Każdy kto dotknie berła bez zgody [[Asmodeusz]]a, również pada ofiarą ''zadawania krytycznych ran''. Broń z premią z usprawnienia +6 jest poza zasięgiem większości twórców przedmiotów, ale poza tym stosuje się do normalnych zasad dla magicznego oręża. Rubinowe berło ma także pewne zdolności nadnaturalne, które działają jak zaklęcia. Poniższych mocy Asmodeusz może używać na życzenie, a inna osoba tylko raz dziennie.
 
  +
'''Rubinowe Berło'''.
 
*''Linia błyskawic:'' długość 45 metrów, szerokość 3 metry, zadaje obrażenia od elektryczności (odpowiedni refleks może je ograniczyć).
 
 
*''Linia kwasu:'' długość 90 metrów, szerokość 1,5 metra, zadaje obrażenia od kwasu (odpowiedni refleks może je ograniczyć).
 
 
* ''Stożek zimna:'' długość 22,5 metra, zadaje obrażenia od zimna (odpowiedni refleks może je ograniczyć).
 
 
*''Aura władzy:'' Każdy, kto próbuje zaatakować posiadacza berła, musi wykazać się siłą woli albo zegnie się w ukłonie, bezradny przez chwilę.
 
 
*''Marzenie Nessusa:'' Po uruchomieniu tej mocy posiadacza berła natychmiast otacza ''ściana mocy'' o promieniu 1,5 metra, a obszar 15 metrów wokół kuli (ale nie w jej wnętrzu) staje się ''polem antymagii''. Efekt ten trwa chwilę. W pierwszej chwili posiadacz uwalnia się automatycznie od wszelkich niechcianych zaklęć. Następnie uwalnia się od wszelkich chorób, trucizn i szkód fizycznych (w tym utraconych części ciała). Na koniec zdrowieje do pełni wytrzymałości i czuję się jak po całodziennym odpoczynku, odzyskuje odpowiednio zaklęcia i zdolności czaropodobne (nawet Asmodeuszowi korzyści magicznego wypoczynku przysługują tylko raz dziennie).
 
 
 
==Źródła==
 
==Źródła==
 
*[[Księga Plugawego Mroku]]
 
*[[Księga Plugawego Mroku]]
  +
 
[[Kategoria:Artefakty]]
 
[[Kategoria:Artefakty]]
 
[[Kategoria:Berła]]
 
[[Kategoria:Berła]]

Należy pamiętać, że wkład na Sferopedia jest udostępniany na licencji CC-BY-SA

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)