Bóg
Remnis.jpg
Remnis jako olbrzymi złoty orzeł o jarzących się zielonych oczach
Remnis
Tytuł(y) Wielki Władca Orłów
Symbol głowa wielkiego orła o zielonych oczach
Plan Ojczysty Ziemie Bestii/Krigala/Złota Grzęda
Ranga mocy Pomniejsze bóstwo
Charakter neutralny (tendencje do neutralnego dobrego)
Dziedziny olbrzymie orły, niebo, służba
Domeny ochrona, podróż, powietrze, zwierzę
Ulubiona broń pazury, dziób
Sojusznicy Aerdrie Faenya, Akadi, Seldarine
Zwierzchnik brak

Remnis, wielki władca orłów, lata po planach żywiołu Powietrza, Harmonijnej Opozycji, Nirwanie, Limbo i Elizjum. Poluje na Ziemiach Bestii i zasiada na szczycie Góry Olimp. Ze wzrokiem sięgającym po horyzont, bóg oczekuje na wezwanie do służby.

Remnis jest wierzchowcem wielu niebiańskich bogów w ludzkich i półludzkich panteonach. Zapewnia nieustanną służbę i dzielne, lojalne wsparcie w walce w zamian za zapewnienie jego potomstwu odizolowanych, bezpiecznych siedlisk przez bogów. Jest inteligentnym, mądrym i wielkim łowcą. Jego nieustanne loty i wzrok dostarczają mu wielu tajemnic, które on z kolei odkrywa tym, którym służy. Jest w doskonałych relacjach z Syranitą oraz Aerdrie Faenya. Remnis nie ma żadnych szczególnych wrogów.

Awatar[edytuj | edytuj kod]

Remnis wysyła awatary z samego siebie dość rzadko, zazwyczaj by upolować jakąś wspaniałą bestię lub dopaść złe, grasujące stworzenie. Jego awatar służy jako wierzchowiec dla wielu dobrych i neutralnych bogów nieboskłonu oraz członków Seldarine. Dość zazdrośnie czuwa także nad społecznościami wielkich orłów, a jego awatar może objawić się by odpędzić stworzenia próbujące zaatakować orły, skraść ich jaja czy zagrozić im w inny sposób. Jego awatar może objawić się jako omen dla wielkich orłów, ostrzegając je przed niebezpieczeństwem. Rzadziej, awatar pojawi się by zabrać na ostatni lot bardzo starego i mądrego orła zbliżającego się do czasu śmierci oraz może doradzić temu orłowi, który z młodszych członków społeczności powinien przejąć przywództwo, gdy umrze starszy.

Awatar wygląda jak olbrzymi złoty orzeł o jarzących się zielonych oczach i 18 m rozpiętości skrzydeł. Awatar może wywołać strach w naturalnych ptakach i takie istoty nigdy go nie zaatakują.

Wyznawcy[edytuj | edytuj kod]

Wyznawcami Remnisa są głównie wielkie orły. Czczą go także avariele, które wolą jego bardziej pierwotną naturę od tej Aerdrie Faenya, zwłaszcza spośród tych mieszkających na Ziemiach Bestii, gdzie avariele mają swoje zaświaty.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Monster Mythology
  • Planescape - On Hallowed Ground
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.