Rakszasa

Rakszasa

Rakszasa Ak’chazar

Rakszasa Naztharune

Rakszasa Naityański we wszystkich trzech formach

Zgładź mnie raz, wstyd jest twój. Zgładź mnie dwa, jest już mój.

- Maksyma rakszasy

Rakszasy to praworządni źli przybysze z Acheronu, powszechnie spotykani na Planie Materialnym, gdzie traktowani są jako ucieleśnienie złych duchów. Rakszasy mają humanoidalną posturę, mierzą około dwóch metrów wzrostu i ważą od 100 do 150 kilogramów. Choć najpopularniejszy wizerunek rakszasy to humanoid o głowie i cechach tygrysa, niektóre osobniki przybierają cechy innych zwierząt - po tygrysie najpopularniejsze są formy humanoidalnej małpy i krokodyla. Najbardziej powszechna cecha tych istot to odwrócona budowa dłoni (tam gdzie u ludzi znajduje się wierzch dłoni, u rakszasa leży jej spód i odwrotnie). Najpotężniejsze i najwyższe rangą rakszasy mają więcej niż jedną głowę. Wszystkie bez wyjątku cenią sobie bogactwo i przepych i noszą odzienie wyłącznie najwyższej jakości. Rakszasa uwielbiają pławić się w luksusie i przepychu, żerując przy tym na innych. Ich osławione podstępne plany ukierunkowane są zwykle na zdobycie bogactwa lub ludzkiego mięsa, które stanowi dla nich przysmak. Wszystkie rakszasa mówią wspólnym, podwspólnym i piekielnym. Bogiem rakszas jest Ravanna.

Większość rakszasa uważa za niegodne wdawać się w walkę wręcz. Preferują używanie złożonej magii, polegając zwłaszcza na iluzjach i lubując się w podstępie, niedomówieniach i półprawdach. Często przy pomocy hipnozy podszywają się pod kogoś bliskiego upatrzonej ofierze i atakują ją z zaskoczenia. Same są jednocześnie odporne na słabsze zaklęcia. Wszystkie rakszasa są wyjątkowo wrażliwe na błogosławioną broń, a przede wszystkim na bełty, które zabijają je nawet przy pozornie niewielkich ranach.

Społeczeństwo rakszas podzielone jest na sztywno zhierarchizowane kasty. Każdy osobnik jasno zna swój przydział i obowiązki i nie ma możliwości zmiany swej pozycji społecznej. Samice rodzą się do roli nałożnic i małżonek. Ich obowiązkiem jest wierność i właściwe przygotowanie dzieci do dorosłości (a więc nauczenie ich podstępów i walki). Jest ich zdecydowanie więcej niż samców i zwykle męski rakszasa ma więcej niż jedną żonę.

Nieustanne wojny z istotami z Planu Materialnego służą rakszasom nie tylko jako źródło bogactw i przysmaków, ale również jako możliwość wykazania się honorem, który według nich bierze się ze sprawności i efektywności w walce. Jeśli zostaną zdemaskowani w swej prawdziwej formie, reagują zwykle nieopisaną arogancją i pychą.

Życie rakszasy składa się z cyklów dzikiej rozpusty i przepychu w chwilach dobrobytu oraz ścisłej dyscypliny i gotowości do poświęcenia w razie kłopotów i podczas prowadzonych bitew. Są wierni swemu specyficznemu pojęciu honoru, ale mają też w zwyczaju przekręcać i nadinterpretować zawarte porozumienia, jeżeli służy to ich celom. Choć preferują posługiwanie się podstępem i iluzją, w bitwie są odważni i prą prosto do celu.

Mniej więcej 15% rakszas stanowi kasta rukhów - rycerzy i obrońców społeczności, charakteryzujących się większą sprawnością w walce i potężniejszymi czarami.

Społeczności rakszasa przewodzą wywodzący się z rukhów radżowie, będący przywódcami poszczególnych klanów. Jeszcze wyżej stoją maharadżowie - książęta rasy rakszasa, przewodzący związkom klanów lub najpotężniejszym pojedynczym klanom. Rezydują oni na Acheronie, władając całymi ukrytymi sześcianami, będącymi domem dla niezwykłych miast i ogrodów tej rasy.

Rakszasa Ak’chazar[edytuj | edytuj kod]

Są to wysokie, chude humanoidy o pokrytych białym włosiem, tygrysich głowach. Ubierają się w obszerne, zdobione szaty z przywieszonymi przy pasie licznymi woreczkami z magicznymi komponentami. Uzbrojone są w zakrzywione, ostre pazury. Mierzą około 180 cm wzrostu przy wadze dochodzącej do 80 kg.

Rakszasa Ak’chazar wędrują po sześcianach Acheronu w poszukiwaniu nowych nieumarłych sług do zniewolenia. Są mistrzami w sztuce nekromancji. Podobnie jak ich pobratymcy, Ak'chazar najczęściej działają za kulisami, manipulując innymi i dostosowując bieg wydarzeń do własnych, mrocznych pragnień. W tym celu wykorzystują siatki szpiegów, skrytobójców i inteligentnych nieumarłych którzy wykonują ich polecenia. Nierzadko pełnią funkcję liderów lub sekretnych manipulatorów społeczności rakszasa. Inne rodzaje tych stworzeń wypełniają bezwiednie cele Ak'chazar, wiedzione ich planami i spiskami, porzucając nawet własne knowania. Choć wszystkie rakszasa są z natury samotnikami, sytuacje współpracy kilku Ak'chazar zdarzają się częściej niż w przypadku innych odmian. Ak’chazar unikają bezpośredniej walki, chętnie wysyłając do niej swoje nieumarłe sługi i wspomagając je z daleka czarami.

Ak’chazar zwykle zakładają swoje siedziby na dawnych polach bitew, cmentarzach lub innych miejscach gdzie jest pod dostatkiem zwłok. Wykorzystując swoją plugawą magię, na początku tworzą kilku inteligentnych nieumarłych. Następnie kontaktują się z lokalnymi podziemnymi organizacjami (prawie zawsze przez pośredników) lub nawet organami władzy, oferując moc, wiedzę, rady i bogactwo. W ten sposób poznają członków tych organizacji i stopniowo je infiltrują. Następnie, wykorzystując swoje zdolności do zmiany kształtu, zabijają i zastępują jednego z kluczowych członków takich grup, dyskretnie przejmując władzę.

Rakszasa Naztharune[edytuj | edytuj kod]

Naztharune ubierają się na czarno. Mają tygrysie głowy i są pokryte jedwabistym, czarnym futrem. Budową ciała i wzrostem przypominają nieco elfy. Tak jak u innych osobników tej rasy, ich dłonie są odwrócone, co nie pozbawia ich w żaden sposób niezwykłej zręczności. Naztharune pracują często jako szpiedzy lub infiltrują jakieś organizacje dla Ak’chazar. Równie chętnie działają jako płatni najemnicy i lub zabójcy dla kogoś innego.

Naztharune żywią głęboką pogardę dla innych ras, lecz kiedy wymaga tego sytuacja, skutecznie mogą stłumić w sobie to uczucie. W przeciwieństwie do innych podgatunków, te rakszasy czują mniejszą żądzę bycia panem sytuacji. Ze swej natury są bardziej żołnierzami niż przywódcami.

W walce Naztharune w przeciwieństwie do innych rakszasa nie przepadają za stosowaniem magii, przedkładając nad nią skradanie się, skrytobójstwo i walkę wręcz. W bitwie starają się wykorzystywać swoich towarzyszy do odwrócenia uwagi wroga, aby samemu zadać decydujący cios z zaskoczenia.

Rakszasa Naityański[edytuj | edytuj kod]

Ta podrasa może przybierać trzy formy, z których każda dysponuje unikalnym stylem walki

Rakszasa Zakya[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.