Sferopedia
Advertisement

Pustkowia Zagłady i Rozpaczy to niegościnny plan, na którym życie nigdy by nie zaistniało. Sam plan składa się z połaci czarnego piasku, obszarów bezkształtnego granitu i klifów z ostrego jak nóż obsydianu. Z wyjątkiem Rzeki Krwi, nie ma tu żadnej wody, a mimo gorąca - słońce nigdy nie świeci, a niebo zawsze przysłaniają złowrogie, ciemne chmury.

Pustkowia Zagłady i Rozpaczy

Mieszkańcy[]

Diabły, demony, yugolothy, achajerusy, piekielne ogary, piekielne osy, ostrzaki, vaporighu, abriany, chronotyryny, gathry, harakniny, kościogroty, krwiociernie, phiuhle, stalowi drapieżcy, varrangoiny, vorry, vultivory, żelaznoszczęki, żywe holokausty.

Połączenia Pustkowi Zagłady i Rozpaczy[]

  • Pustkowia łączą się z Ponurym Młotem, co skutkuje najazdami achajerusów.
  • Czasem łączą się z Krwawą Szczeliną, co czyni je kolejnym polem bitwy dla Wojny Krwi.
  • Krainy bóstw są rozsiane po całym planie.

Przez plan płynie Rzeka Krwi, stanowiąc ważny punkt orientacyjny. W przeciwieństwie do innych planów przez które przepływa, tutaj robi to bardzo wolno.

Bogowie planu[]

Większość planu to pustkowia, lecz są tu również krainy bóstw. Bogowie nie dbają o to, co się dzieje poza ich krainami, a Wojnie Krwi przyglądają się z rozbawieniem. W centrum każdej z krain unosi się pałac danego bóstwa. Zdają się prowadzić zawody- czyj pałac jest największy i najstraszniejszy.

  • Bane- rządzi swą krainą żelazną ręką, jak na boga tyrani przystało. Mimo tego, wiele diabłów, żołnierzy z innych planów, ściąga tu pod jego rządy. Czarny Bastion, to największy i najstraszniejszy pałac na planie. Zbudowany został z obsydianu, adamantytu, hebanu i smoły- wydaje się wysysać resztki światła, rzucając złowrogi cień na okolicę.
  • Beshaba- jej kraina to Krwawy Wierch. Jej pałacem jest Granitowa Wieża, mieszcząca się na skalistym wzgórzu, położonym blisko Rzeki Krwi. Ponoć krew która spływa z Wieży, należy do wszystkich Faeruńczyków zmarłych w wypadkach.
  • Hoar- Mieszka na Dworze Zagłady- budowli raczej reprezentacyjnej niż obronnej. Ściany wykonano z marmuru, pokrywa je szron. Głowy tych, którzy narazili się bogu, umieszczone zostały na pikach. W Faerunie kult Hoara ciągle słabnie, a kraina wydaje się samoistnie kurczyć.
  • Loviatar- im bliżej jej Pałacu Bólu, tym zimniej, a sama kraina jest piękna i okrutna jak jej pani. Czarcie Wilki oczekują podróżnych, lecz można napawać się pięknem zorzy polarnej, tańczącej nad pałacem. Sam pałac też cieszy, mimo że ściany są ostre jak brzytwy.
  • Talona- mieszka w Pałacu Trujących Łez, otoczonym przez bagniska, będąc domem dla pasożytów wszelkiej maści. W powietrzu latają róże gryzące owady, a każda substancja w tej krainie jest toksyczna. Pałac to piramida- odzwierciedlenie trójkątnego symbolu Talony.

Źródła[]

Advertisement