Czarny pudding pochłaniający ogra

Biały pudding

Puddingi to rodzaj żarłocznych śluzopodobnych istot, będących w rzeczywistości ogromnymi koloniami jednokomórkowców. Zamieszkują najczęściej ruiny i lochy, pełzając w poszukiwaniu resztek i polując na żywe istoty. Posiadają zdolność wyczucia ciepła i prostej analizy chemicznej napotkanych obiektów, w celu sprawdzenia czy nadają się do jedzenia. Jeśli cel zostaje uznany za jadalny (bez różnicy, czy jest pochodzenia roślinnego czy zwierzęcego), jest natychmiast atakowany.

Wszystkie zabójcze puddingi posiadają niewrażliwość na zimno, kwas i trucizny. Ataki fizyczne i elektryczność wywołuje u nich podział na dwie mniejsze kolonie, zachowujące dotychczasową żywotność i agresywność. Najlepszą bronią przeciw tym istotom jest ogień i magiczna energia. Puddingi posiadają zdolność przeciskania się przez wąskie szczeliny i z równą szybkością poruszają się po podłożu, ścianach i sklepieniach. Rozmnażają się przez podział. Największe osobniki osiągają średnicę trzech metrów, najmniejsze nie przekraczają metra.

Rodzaje[edytuj | edytuj kod]

  • Biały pudding - jest to odmiana zimnolubna i w swoim naturalnym arktycznym środowisku łatwa do pomylenia ze śniegiem i lodem. Równie dobrze czuje się w zaśnieżonej tundrze jak na lodowcu. Białe puddingi polują na miejscowe zwierzęta i podróżnych, jednak w razie kryzysu potrafią przeżyć, żerując na lodzie i zamarzniętych w nim mikroorganizmach. Ich enzymy trawienne w niezwykle szybkim tempie niszczą wszelkie substancje organiczne, są natomiast obojętne dla metali.
  • Brązowy pudding - odmiana występująca na bagnach i mokradłach. Posiada elastyczną i trudną do przebicia zewnętrzną powlokę komórek, nie jest jednak tak niebezpieczny jak inne rodzaje. Jego enzymy są obojętne w stosunku do metali, bardzo szybko natomiast rozkładają drewno i sukno.
  • Brunatny pudding - odmiana przystosowana do życia na pustyniach i w innych jałowych okolicach. W razie braku pożywienia odżywia się piaskiem. Jego ulubionym pokarmem są wyroby ze skóry, potrafi również rozpuszczać metal.
  • Czarny pudding - jest to odmiana o działaniu korodującym, z łatwością rozpuszczająca metal i drewno, w tym przedmioty magiczne. Kwas czarnego puddingu jest również silnie żrący dla zwierząt i humanoidów.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.