Sferopedia
Advertisement
RacesDramagAthaspterrans

Pterranin

Pterranie - gadzia rasa istniejąca na Athasie. We własnej tradycji przekazują, że wywodzą się bezpośrednio ze skrzydlatych gadów sprzed Wojny Oczyszczenia. Niewielu przedstawicieli innych ras w to wierzy, przez co są klasyfikowani jako młoda rasa.

Ich wygląd zawiera cechy ludzkie jak i gadzie. Wyprostowana postawa, dwunożność, kształt klatki piersiowej oraz długość rąk. Do gadzich zalicza się łuskowata skóra, typowo gadzia głowa, kość z tyłu głowy, szponiaste ręce i nogi oraz dłonie. Kość z tyłu głowy umożliwia pterranom wykonywanie całej gamy dźwięków, niemożliwych dla innych. Mają około 5 metrów wysokości. Ich ubiór ogranicza się do pasa, szarfy lub opaski biodrowej.

Główne skupiska tych gadów znajduje się w dwóch osiedlach własnych i jednym cudzym. Własne to Padół Pterran oraz Zagubiona Łuska, cudze to Tyr. Poza tymi ośrodkami właściwie ich znalezienie graniczy z cudem.

Pterranie są jedną z niewielu ras, która wykazuje znaczne ciągoty do praworządności, dobroci i optymizmu.

Są trzy ścieżki życiowe (przyrodzone uzdolnienia danej jednostki) pterran. W zależności od ścieżki inaczej się szkoli młode pokolenie. Pierwsza ścieżka to ścieżka druida; ich celem jest służba i ochrona Matki Ziemi (jakaś postać Żywiołu Ziemi). Druga to ścieżka wojownika; ich życiem jest walka, ale walka zaplanowana i podstępna a nie dzika i szaleńcza. Trzecia to droga umysłu; ich zadaniem jest rozwiązywanie problemów i pomaganie innym istotom.

Jedną z cech wyjątkowych pterran jest swoista telepatia. Każdy osobnik tej rasy ma moc dzikiej telepatii, jest w stanie skomunikować się mentalne z każdym innym swego gatunku. Poza tym posiadają też normalną moc psioniczną, jak każda inna rasa (na tym przeklętym świecie). Są też mistrzami w używaniu broni thanak - uczy się ich od małego jej użycia.

Zobacz też[]

Advertisement