Edycja strony
Edytor źródłowy

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
 
[[Plik:Vilhon_Reach-v1.jpg|thumb]]
 
[[Plik:Vilhon_Reach-v1.jpg|thumb]]
Region posiada tę samą nazwę jak pobliski zbiornik wodny, będący długą południową odnogą [[Morze Spadających Gwiazd|Morza Spadających Gwiazd]]. Lądowy Przesmyk Vilhon to ziemia ciągnąca się przez dużą częś południowego wybrzeża owego morza, od początku Przesmyku na północnym-zachodzie do ujścia Mokrej Rzeki oraz na południu do [[Złote Równiny|Złotych Równin]]. Jest to kraina żyzna, bogata w żyzną glebę, lecz podzielona przez spierające się ze sobą miasta-państwa oraz kraiki. Niemniej jednak pomimo panujących w tym regionie niepokojów pozostaje ważnym elementem Faerunu, tworzy bowiem ogniwo handlowe pomiędzy [[Jezioro Pary|Jeziorem Pary]] i [[Shaar]] a resztą świata - oczywiście poprzez porty nad Morzem Spadających Gwiazd. W subtropikalnym i wilgotnym klimacie Przesmyku Vilhon zimą temperatury rzadko spadają do 0 stopni, a śnieg pada sporadycznie, za to często zdarzają się ulewne deszcze. Wiosna przychodzi wcześnie, a lato tuż po niej - wraz z upałami i dokuczliwą wilgotnością. Jesień oznacza początek chłodniejszych dni i mniejszą wilgotność, lecz może być wtedy równie ciepło jak w środku lata, szczególnie w obszarach położonych bardziej na północ. Trzy ważne pańswa regionu to [[Chondath]], [[Sespech]] i [[Turmish]]. Oprócz tego istnieje tu również duża liczba niezależnych miast-państw oraz mniejszych osiedli.
+
Region posiada tę samą nazwę jak pobliski zbiornik wodny, będący długą południową odnogą [[Morze Spadających Gwiazd|Morza Spadających Gwiazd]]. Lądowy Przesmyk Vilhon to ziemia ciągnąca się przez dużą częś południowego wybrzeża owego morza, od początku Przesmyku na północnym-zachodzie do ujścia Mokrej Rzeki oraz na południu do [[Złote Równiny|Złotych Równin]]. Jest to kraina żyzna, bogata w żyzną glebę, lecz podzielona przez spierające się ze sobą miasta-państwa oraz kraiki. Niemniej jednak pomimo panujących w tym regionie niepokojów pozostaje ważnym elementem Faerunu, tworzy bowiem ogniwo handlowe pomiędzy [[Jezioro Pary|Jeziorem Pary]] i [[Shaar]] a resztą świata - oczywiście poprzez porty nad [[Morze Spadających Gwiazd|Morzem Spadających Gwiazd]]. W subtropikalnym i wilgotnym klimacie Przesmyku Vilhon zimą temperatury rzadko spadają do 0 stopni, a śnieg pada sporadycznie, za to często zdarzają się ulewne deszcze. Wiosna przychodzi wcześnie, a lato tuż po niej - wraz z upałami i dokuczliwą wilgotnością. Jesień oznacza początek chłodniejszych dni i mniejszą wilgotność, lecz może być wtedy równie ciepło jak w środku lata, szczególnie w obszarach położonych bardziej na północ. Trzy ważne pańswa regionu to [[Chondath]], [[Sespech]] i [[Turmish]]. Oprócz tego istnieje tu również duża liczba niezależnych miast-państw oraz mniejszych osiedli.
   
 
==Źródła==
 
==Źródła==

Należy pamiętać, że wkład na Sferopedia jest udostępniany na licencji CC-BY-SA

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)