Przeklęty Dwór położony na trzeciej warstwie Pandemonium - Flegetonie jest siedzibą Królowej Powietrza i Ciemności, złowrogim miejscem wypełnionym nienawiścią, zniewoleniem i śmiercią. Królowa, siostra Tytanii, władczyni Świętego Dworu wieki temu została spaczona przez przeklęty artefakt Czarny Diament i od tego czasu łaknie ponad wszystko rozszerzania swego zepsucia na inne istoty baśniowe. Wszyscy, którzy zawędrują do jej siedziby, są zmuszeni do pracy na rzecz szerzenia zła, mając możliwość rozładowania swego gniewu na nieumarłych, tworzonych i kontrolowanych przez Królową i będących symbolem jej zepsucia.

Przeklęty Dwór leży w dalekim zakątku Flegetonu, z dala od jakichkolwiek szlaków. Położony jest we wnętrzu ogromnej pieczary, poprzecinanej stalaktytami i stalagmitami z czarnego kamienia. Pośrodku pieczary znajduje się gigantyczny stalagmit, na szczycie którego znajduje się tron Królowej Powietrza i Ciemności, zbudowany z czarnego onyksu. Na tronie spoczywa legendarny dziesięciościenny Czarny Diament, który jest źródłem mocy i zepsucia Królowej. Królowa nie przyjmuje już fizycznej formy, wypełniając swoją esencją całą pieczarę. Najgęściej obecna jest w czarnej chmurze unoszącej się nad tronem i diamentem i emitującej liczne błyskawice, których światło odbija się od licznych załomów kryształu w ścianach i stropie pieczary.

Wokół stalagmitu słudzy Królowej wykonują swe rozliczne zadania. Niektórzy zajmują się korumpowaniem baśniowych istot uprowadzonych tu ze swoich planów. Inni przygotowują agentów zła do wyruszenia na misje a jeszcze inni wytwarzają magiczne przedmioty. Wśród niewolników Królowej są bardzo różnorodni nieumarli, zdarzają się nawet licze, nagięci przez jej potęgę i zmienieni w pokorne sługi. Do ulubionych podwładnych władczyni należą ogary yeth i piekielne ogary, które przemierzają korytarze w pobliżu Dworu, polując na intruzów. Wszyscy mieszkańcy krainy są mniej lub bardziej zniewoleni przez całkowicie jednostronny umysł Królowej, a wszelkie ich działania służą osiągnięciu jej marzenia i zniszczeniu Świętego Dworu. Ci, którzy są oporni bądź nieprzydatni, są niszczeni albo wykorzystywani do straszliwych eksperymentów.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.