Powietrzny sługa

Powietrzni słudzy (ang. aerial servants) to żywiołaki pochodzące z Planu Żywiołu Powietrza, występujące też na Planie Astralnym i Eterycznym. Zazwyczaj niewidzialne, objawiają się czasem jako beznogie humanoidy zbudowane z błyszczącego, niebieskiego dymu z pustymi oczami, wcięciem w miejscu ust i długimi, czteropalczastymi rękami. Są to potężne istoty, będące częstym obiektem przywołań przez nierozważnych kleryków. Są również zafascynowani burzami i uwielbiają przebywać w ich obrębie. Czasem potężny sztorm rozrywa powietrznego sługę na pół, tworząc dwa mniejsze osobniki. Jest to specyficzna forma reprodukcji tych istot. Powietrzni słudzy karmią się wiatrami macierzystego planu, którego to pożywienia nie jest im w stanie zastąpić żaden substytut z Materialu.

Na rodzimym planie powietrzni słudzy starają się unikać walki. Również przyzwani, opierają się kontroli kapłana, niechętnie wykonując jego polecenia, a tylko w ostateczności walcząc. Częste są przypadki uwolnienia się powietrznego sługi, który atakuje wtedy z furią swego porywacza, próbując zabić go lub porwać ze sobą na Plan Żywiołu Powietrza. Również w przypadku, gdy z jakiegoś powodu uniemożliwi mu się lub przerwie wykonywanie zadania, sługa popada w amok i powraca w celu zabicia niedawnego pana.

Powietrzni słudzy charakteryzują się wyjątkową siłą. Ich standardowym atakiem jest złapanie przeciwnika w uścisk gazowych ramion i próba zaduszenia go. Potrafią także wytwarzać zbijające z nóg podmuchy powietrza. Wielką zaletą tych istot jest zmysł wyczucia położenia przedmiotu lub istoty, której poszukuje ich pan.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.